Zadaj pytanie

Czas wykonywania ćwiczeń

Witam. Każdy pisze żeby wykonywać aeroby 30-45 min i ja osobiście wole rower ,a jeżeli nie zmęcze się po tych 45 min to mogę dłużej jeździć ?
102
7
dodał odpowiedź 1 sierpnia 2014 16:51
Witaj.... No jeżeli wolisz rower to może być rower, jeżeli po 45 min chcesz jezdzic jeszcze to możesz przedłużyć do np. 50 - 60 min tylko skoryguj to z dietą.... Ewentualnie jezdzij rowerem na wyższym poziomie i dawaj z siebie więcej :))...POZDRAWIAM
dodał odpowiedź 1 sierpnia 2014 17:04
Witaj, Każdy piszę areoby 30-45 min, gdyż to jest najbardziej optymalny czas do jak najefektywniejszego spalania tkanki tłuszczowej, przy minimalnym spalaniu mięśni. Oczywiście jeśli odczuwasz taką chęć kręcenia areobów dalej to czemu nie, lecz staraj się aby to nie trwało dłużej niż 60 minut. Brak zmęczenie i brak potu nie oznacza, że nie spalamy tkanki tłuszczowej czy mięśni. Pamiętaj o tym ! Pozdrawiam :)
dodał odpowiedź 1 sierpnia 2014 17:44
Hejka, moim zdaniem godzina to maksimum wykonywania cardio. Zawsze możesz sobie zrobić 2 sesje dziennie, jeśli lubisz to robić (np jedna na czczo, druga po siłowym). Trzymaj tętno na poziomie ok 70% tętna maksymalnego. Pozdro
dodał odpowiedź 1 sierpnia 2014 19:34
Wyniki badań wykazały, że przy treningu aerobowym dłuższym niż 45 minut dzięki kortyzolowi następuje zapalenie wokół stawów i mięśni. Może to prowadzić do katabolizmu lub przemęczenia oraz gorszych wyników w redukcji. Polecam robić aeroby do 45 minut lub dwa razy na dzień po 30 minut(drugą opcję chwalą kulturyści z USA oraz chociażby Akop Szostak).
dodał komentarz 1 sierpnia 2014 20:45
Potwierdzam. Dobra rada.
dodał odpowiedź 1 sierpnia 2014 19:52
Witaj, jeśli chcesz to możesz robić dwie sesje aerobowe po 30 minut. Pozdrawiam
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie