Zadaj pytanie

Czy taki zestaw będzie dobry?

Chciałabym zacząć ćwiczyć i "opracowałam" sobie zestaw ćwiczeń na cały tydzień, oto on:
Poniedziałek: Skalpel, 1 godzina na rowerze stacjonarnym, skakanka, ćwiczenia na cellulit
Wtorek: ćwiczenia 10 minut na nogi z Mel B, ćwicznia cardio z Mel B, 10 minut na brzuch z Tiffany, 1 godzina na rowerze stacjonarnym, skakanka, ćwiczenia na cellulit.
I tak na zmianę.

Moim największym problemem jest oponka na brzuchu i cellulit na udach i pośladkach. Mam 17 lat, 165cm wzrostu i ważę 69kg. Najbardziej zależy mi na tych częściach ciała, ale czytając dowiedziałam się, że lepiej ćwiczyć całe ciało.

Czy taki zestaw da efekty na oponkę i cellulit? Czy polecają Państwo jakieś inne ćwiczenia, poza bieganiem, ponieważ biegać nie mogę.?
949
5
dodał odpowiedź 1 sierpnia 2014 20:34
Ćwiczenia z Chodakowską nie są złe, każda aktywność jakoś pomaga. Ale przestań żyć w krainie marzeń, bez diety cudów nie będzie. Tutaj masz wzór od Akopa: Ustalenie zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku należy obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, jakie mamy w ciągu dnia. Jak z pewnością już wiecie, kaloria jest to energia którą spalamy nie tylko podczas wysiłku, ale również podczas myślenia, zakupów, spaceru, trawienia posiłku czy nawet odpoczynku! Wszystkie te straty należy pokryć, dostarczając kalorii (energii) z pożywienia. Podstawowym celem odżywiania dla człowieka powinno być: - podtrzymanie podstawowych funkcji życiowych, czyli podstawowa przemiana materii PPM – BMR) - regulację termogenezy (TEF) - zaspokojenie wydatku energetycznego w trakcie aktywności fizycznej (TEA) - oraz pozostałe kalorie, które spalamy podczas standardowych czynności dnia codziennego (NEAT) Wymienione powyżej elementy, składają się na CPM (całkowita przemiana materii). Jak więc powinno wyglądać to w praktyce? CPM = BMR + TEF + TEA + NEAT 1) BMR. – podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (ilość kcal jaką organizm musi otrzymywać, aby podtrzymać podstawowe funkcje życiowe w pozycji leżącej): Dla kobiet: 665.09 + [9.56 x M(kg)] + [1.85 x h(cm)] – [4.67 x W(lata)] Dla Mężczyzn: 66.47 + [13.75 x M(kg)] + [5 x h(cm)] – [6.75 x W(lata)] 2) TEF – termiczny efekt pożywienia: BMR x 0,1 (10%) 3) Obciążenie pracą wykonywaną w ciągu: - Niewielki wysiłek i Średni wysiłek (praca głównie siedząca, bardzo mało ruchu np. praca przy komputerze) zapotrzebowanie podstawowe mnożymy razy 0.3 – (30%). – proponuje korzystać z tej wartości. - Duży wysiłek – zapotrzebowanie podstawowe mnożymy razy 0,5 – (50%). 4) Dla osób ćwiczących - Osoby początkujące = 300 kcal - Średnio zaawansowani i zaawansowani = 400 kcal 5) Aby otrzymać CPM dodajemy poszczególne punkty: 1+2+3+4=… kcal, składające się na całkowite dzienne zapotrzebowanie. Uzyskana wartość kaloryczna jest niezbędna, aby podtrzymywać masę ciała. W zależności od celu diety powinno się ją korygować o odpowiedni współczynnik Trec Nutrition Akademia Instruktorów Sportu S4 Ćwiczenia wykonuj na 65% tętna maksymalnego najlepiej na czczo. Poczytaj o diecie i wstaw chłopakom do oceny.
dodał odpowiedź 1 sierpnia 2014 20:37
Witaj, Co do ćwiczeń - zmniejsz długość wykonywania trening areobowego (rowerek) 40 minut będzie wystarczające, staraj się zawsze wykonywać ten trening na samym końcu. Pamiętaj także o kwestii regeneracji ciała, jest to bardzo potrzebne organizmowi. Staraj się robić 3 dni wolne od ćwiczeń, jednak z czasem możesz zmniejszyć tą ilość. Jednak najważniejszą kwestią do zgubienia kilogramów jest dieta z deficytem kalorycznym. Oblicz swoje zapotrzebowanie : waga*24*0,9* współczynnik aktywności (1.1-1.5) i od tego wyniku odejmij 300-500 Kcal. Całe zapotrzebowanie rozłóż na następujące makroskładniki : węglowodany - 50% / białko 20% / tłuszcze 30%. Najlepiej jak to wszystko rozbijesz na 4-6 posiłków w ciągu dnia. Postaraj się bazować na tych produktach : węglowodany - makarony,kasze,ryże,płatki,produkty pełnoziarniste,ziemniaki, owoce ( tutaj tylko rano i po treningu) / białko : mięsa,jaja,nabiał,ryby / tłuszcze : oleje,oliwa, różnego rodzaju orzechy. Co do innych ćwiczeń to nawet chodzenie,czy orbitrec. Z czasem możesz dodać trening interwałowy. Pozdrawiam
dodał odpowiedź 1 sierpnia 2014 20:56
Cześc, podstawowym czyynnikiem do zgubienia wagi jest dieta z deficytem kalorycznym oraz fisiłek fizyczny. Czyli po pierwsze oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i podziel to wszystko na makroskładniki(białko,węglowodany i tłuszcze) tutaj masz film jak to zrobić: https://www.youtube.com/watch?v=nLTEOEmgYZI Jeśli obliczyłeś swoje zapotrzebowanie to podziel to wszystko na 5-6 posilków które będziesz spożywał w równych odstępach czasu co2,5-3 godziny. Pamiętaj żeby w każdym posiłku znajdowały sie węglowodany, białko i tłuszcze. Dobre źródło węglowodanów to: ryż,ziemniaki,makaron,kasza,płatki owsiane\ białko: białka jaj,mięso,ryby,chudy twaróg tłuszcze: orzechy,masło orzechowe,żółtka jaj. A do treningu dodaj trening cardio wykonuj go 3-4 razy w tygodniu po 30-40 minut. Najlepiej taki trening wykonać rano na czczo lub po treningu siłowym. Pozdrawiam
dodał odpowiedź 1 sierpnia 2014 20:57
Daj sobie spokój od razu z ćwiczeniami obciążającymi stawy od Ewy Chodakowskiej :) Idź na siłownie albo wykonuj trening domatora lub p90x. Po za tym dopiero po ćwiczeniach rób trening cardio. Pamiętaj, że możesz robić 1000 brzuszków dziennie a i tak nie będziesz miała super brzucha!!! Wszystko zależy od Twojej diety. Jeśli chodzi o dietę redukcyjną, to obejrzyj filmik:https://www.youtube.com/watch?v=Y4buo_J9Jdw Kalorie i makroskładniki możesz liczyć w kalkulatorze kalorii np. na Potreningu.pl Unikaj mleka, owoców, fast-foodów, słodyczy, potraw wysokotłuszczowych czy jogurtów. Gotowe szablony posiłków diety redukcyjnej masz w Internecie. Na śniadanie polecam owsiankę z jajkami gotowanymi lub formie omleta. Do mięsa typu pierś z kurczaka czy wątroba drobiowa polecam ryż lub kaszę gryczaną oczywiście z warzywami. Na ostatni posiłek przed snem najlepiej spożyć jakieś wolnowchłanialne źródło białka np. kazeinę, twaróg czy serek wiejski. Do diety i treningu siłowego należy dodać trening cardio - trening tlenowy np. bieganie, jazda na rowerze czy orbitrek. Cardio powinno trwać od 30 do 60 minut. Wraz z postępami redukcji tkanki tłuszczowej należy zwiększać ilość lub długość treningu cardio.
dodał odpowiedź 1 sierpnia 2014 22:14
Witaj... Zaczne od tego że nie da spalić się miejscowo tłuszczu więc robienie ćwiczen całego ciała to na pewno dobre posuniecie... Jeżeli masz dostep do rowerka to super sprawa ( aeroby ).... Ogółem jak chcesz schudnąć to zacznij od diety.. DIETA musi polegac na : Wyliczeniu zapotrzebowania kalorycznego, podstaw pod to białko, węglowodany i tłuszcze, odejmij od diety -200/-500 kalorii (ujemny bilans kaloryczny) podstaw pod 5-6 posiłkow i jedz co 2-3 godz :).. Jeżeli chodzi o produkty to w GOOGLE znajdziesz bez problemu bo mnóstwo tego jest :)..... Pamietaj Dieta to klucz, trening to zamek = SUKCES.... WIĘC OGARNIJ SOBIE DIETKE NA POCZATEK i jeżeli chodzi o trening na moje daruj sobie niektóre ćwiczenia bo wyczuwam "EWE CHODAKOWSKA"...... Na moje zapisz się na siłownie zacznij od treningów FBW ( OGÓLNO ROZWÓJÓWKI) LUB trenuj w domu domowymi ćwiczeniami, przysiady, brzuszki i takie tam ( w internecie również jest tego mnóstwo )...... Podsumując zacznij od diety tak jak napisałem wyżej, kręć aeroby 3-4 w tygodniu od 30-60 min.... NP. zacznij od rozgrzewki, potem zrób podstawowe ćwiczenia np. ( podzielone na serie ), przysiady, brzuszki, wykroki, przeróżne ćwiczenia na brzuch itd... a potem wskocz na rowerek i 30-60 min i zakończ trening....... Jeżeli waga stanie w miejscu to stopniowo możesz dodawać aeroby na rowerku lub ucinaj w diecie kalorie, jak cos pytaj... POZDRAWIAM :))
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie