Zadaj pytanie
26 sierpnia 2014 22:02

Bieganie pod sztuki walki, kondycje, siłę, wytrzymałość

Powiedzcie Mi Panowie i Panie co sądzicie o bieganiu 1-3 razy w tyg, w takim planie

1 trening: 20 sprintów 60 metrowych, sprint 60m, idę na miejsce początkowe i zaś sprint?.
2 trening 4 serie po 200m, mieszkam na wzniesieniu, więc jako takich prostych terenów nie mam, biegnę 200m na maksie, potem odpoczynek 3 minuty na uspokojenie oddechu i zaś 200m sprint(można to nazwać biegiem średnim), po takim treningu, chce mi się wymiotować, mam drgawki, po nim czuję się spełniony
3 trening 600m, tak samo jak w treningu 2, tylko 600m, lecę średnim tempem, a jak pod koniec mam trochę sił, to tak 50-100m sprintu.

Po takim treningu, mam ochotę zrobić sobie parę dni regeneracji, ponieważ 2-3 dni po takim treningu nadal odczuwam zmęczenie całego korpusu, nóg, oraz rąk. A po takim treningu, na następny dzień dokladam jakiś trening siłowy, typu burpees, dumbell 5kg hantel( 21,15,9). Po takim bieganiu, nogi mi się regenerują 6dni, co mi się wydaje troszeczkę dziwne. Może znacie inne wariacje takiego biegania? Czy uważacie, ze te treningi są dobre na: szybkość, wytrzymałość-siłową?. Jak dodam do tego np jazdę na rowerze, ze średnią 24km/h,, na rowerze robię średnio 60km. Czy jeśłi chodzi o nogi, to już mogę sobie dać spokój na tydzień, jeśli pojeżdżę na rowerze ostro, oraz tak pobiegam?. Dodawałem do tego jeszcze treningi siłowe, typu: wariacje z burpees + treningi pod sztuki walki, ale byłem przetrenowany, co polecacie?
2065
2
dodał odpowiedź 27 sierpnia 2014 09:10
Dobre dla Ciebie będą interwały(coś w tym stylu, jakim chcesz biegać czyli np. minuta sprintu i dwie minuty truchtu). Takie bieg wykonuj do maksymalnie 30 minut. Po za tymjeśli chodzi Ci o wytrzymałość, siłę i dynamikę, polecam Ci crossfit lub trening na siłowni 5x5. Po za tym jazda na rowerze czy bieganie to nie trening siłowy dla nóg, nie można tego pomijać.
dodał odpowiedź 27 sierpnia 2014 09:50
Witaj, myślę że dla ciebie bardzo fajnie spełniała by rola Interwału czyli np. 1 minuta biegu sprint, 1minuta marsz lub 1 minuta biegu sprint i 2 minuty truchtu..... Możesz też zobaczyć sobie Trening Cross Fit - bardzo fajna opcja :)... Pamiętaj też o odpowiedniej diecie i regeneracji organizmu :)... POZDRAWIAM !
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie