pytania

Witam. Ostatnio postanowiłem lekko zmienić swój plan treningowy i dodać do niego elementy treningu siłowego. Czy trenowanie jednego tygodnia siłowo (do 6 powtórzeń), drugiego hipertroficznie (8-12 powtórzeń) i tak na przemian ma sens?
Pozdrawiam.

30 października 2013 20:49

Witam. Uprawiam dyscyplinę jaką jest motocross, a zima jest okresem przygotowawczym do sezonu. I tu pojawia się moje pytanie, a mianowicie jakie ćwiczenia pomogą mi w przygotowaniu się siłowym i kondycyjnym do nadchodzącego sezonu?
Pozdrawiam

Dyżurny Ekspert Na pytanie odpowiedział trener Dyżurny Ekspert
15 października 2013 22:52

Witam,
Mam w sumie kilka pytań związanych bardziej ze zrzucaniem tłuszczyku ; )
Otóż, chcę zrzucić nadmiar tłuszczu na brzuchu, boczkach, z ud też by sie przydało, jednak najbardziej zależy mi własnie na brzuchu. Aktualnie stosuję trening taki : 3 razy w tygodniu bieganie, i codziennie ćwiczenia na brzuch oraz stosowna dieta. Biegam ok 1.20 h i w tym czasie przebiegam 10 km. Gdy robie ćwiczenia na brzuch to wykonuje je do 40 minut. Czy to wystarczy by osiągnąć efekt płaskiego brzucha z lekkim zarysem mięśni ?
Czy codzienne ćwiczenia brzucha nie przeciążą moich mięśni i efekt nie będzie odwortny do zamierzonego ?
Jakie ew specyfiki mogłabym zażywać by może przyspieszyć proces spalania tłuszczu ?
I pytanie wybiegające daleko w przyszłość ; ) Gdy już osiągnę lekki zarys mięśni brzucha to jakie ćwiczenia stosofać by utrzymać to co chciałam aby nie rozbudowywać bardziej tych mięśni ? Nie chce wyglądać centralnie jak kaloryfer ; p
Bardzo proszę o odpowiedź, na prawde mi na tym zależy bo gdy już zaczełam ćwiczyć to chcę to robić prawidłowo i z widocznymi rezultatami ; )
Z góry dziekuję i przepraszam za przeczytanie tak długiego tekstu ; )

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie