pytania

Witam. Czy można stosować odwrotną piramidę w treningu fbw na każdą partię?

Dyżurny Ekspert Na pytanie odpowiedział trener Dyżurny Ekspert

Witam, czy można trenować przy antybiotyku Unidox Solutab 200mg dziennie(po ukąszeniu kleszcza), ponieważ mam to brać przez 3 tygodnie.

Irek Żak Na pytanie odpowiedział trener Irek Żak

Witam. Mam 16 lat przy 178 wzrostu i 78 kg oraz około 16% zatłuszczenia ale nie jestem pewien bo nie mierzyłem dokładnie. Od prawie roku jestem na masie, ćwiczyłem FBW 3 razy w tygodniu i chciałbym tak za 2 miesiące przejśc na redukcję. Planuję ćwiczyc w następujący sposób:
Poniedziałek ; trening siłowy
Wtorek: HIIT
Środa : przerwa
Czwartek : trening siłowy
Piątek : HIIT
Sobota :HIIT
Niedziela : przerwa
Nie chciałbym włączac cardio ani aerobów o niskiej intensywności bo przeczytałem o tym negatywne rzeczy na stronie https://potreningu.pl/articles/1791/spraw-by-trening-cardio-pracowal-dla-ciebie
I mam pytanie. Czy faktycznie te aeroby przy redukcji są zbędne i czy jest coś co trzeba koniecznie coś zmienić w moich treningach? Z góry dziękuję.

Witam mam pytanie. Chodzi mi o to ze jestem w trakcie budowania masy trenujac 5 dni w tygodniu trening silowy i teraz chcialbym dodatkowo robic dwa dni boks czy mam to jak chce cos dolozyc mas

Rafał Doroszuk Na pytanie odpowiedział trener Rafał Doroszuk

Witam,

Czy spotkaliście się z tym problemem? Ganglion na nadgarstku sprawia, że nie mogę ćwiczyć, nie byłem jeszcze u lekarza wizytę mam za tydzień. Wiecie jak to leczyć? Jak złagodzić objawy bólu przy pompkach czy innych ćwiczeniach? Kiedyś ćwiczyłem byłem wysportowany, teraz ta kontuzja sprawiła, że nie trenuje zupełnie nic, mimo tego że mogę, brak mi motywacji.

PS Zbytnio nie wiedziałem do jakiej kategorii dodać mój problem, jeżeli jest z tym problem proszę przenieść temat.

Pozdrawiam :)

Ostatnio natrafiłem na unikalny trening ramienia w którym w 1 dzień do obwodu ramienia możemy dodać 2cm. Polega on na tym, że przez cały dzień musimy zrobić 60 superserii bicepsu i tricepsu (3x10) i takowy trening trwa 5h, przerwy trwają pomiędzy treningami 15/20min. I czy takowy trening jest "zdrowy", oczywiście nie chodzi o rutynę treningową tylko raz na 3 miesiące/pół roku i czy można taki trening zrobić dodatkowo w okluzji?

Witam. Mam pytanie odnośnie od kiedy powinienem zacząć używać pasa kulturystycznego. Spotkałem się z opinią ,że w przysiadach od ciężaru ,który wynosi 150% masy ciała ćwiczącego. Ważę 66kg. Aktualnie wykonuje przysiady w następujących seriach 20x60kg 18x65kg 15x70kg 12x75kg 5/6x100kg. Czy w tej ostatniej serii powinienem mieć pas? Nie czuję żadnego bólu ani nie uznałem kontuzji, no ale.. Planuje tez juz niedlugo zwiększyć ciężar w tej ostatniej ,więc stąd pytanie o pas.

Rafał Doroszuk Na pytanie odpowiedział trener Rafał Doroszuk

Aktualnie waże 60 kilo,jestem na masie i czy jako posiłek po treningowy moge jeść np orzechy ziemne

Rafał Doroszuk Na pytanie odpowiedział trener Rafał Doroszuk

Witam
Tak jak w tytule interesuje mnie jaką ilość serii stosować na daną partie.
Od 5 stycznia zamierzam po małej przerwie stosować taki oto schemat :
Poniedziałek - Klatka + Barki
Wtorek - Plecy + Biceps
Środa - Wolne
Czwartek - Nogi
Piątek - Triceps + Łydki
Sobota & Niedziela - Wolne

Jakieś Sugestie?

Irek Żak Na pytanie odpowiedział trener Irek Żak

Jak powinien wyglądać plan powrotu z ciężarami po kontuzji?

Przykładowo- mój 1 RM w przysiadzie wynosił 150 kg przed kontuzją.
Po 3 miesiącach wyłączenia nóg z jakichkolwiek treningów, jak powinien wyglądać stopniowy plan zwiększania ciężaru na przestrzeni czasu żeby zminimalizować ryzyko odnowienia się urazu i odbudować poprzednią siłę?

Rafał Doroszuk Na pytanie odpowiedział trener Rafał Doroszuk

Jeżeli chciałbym zacząć suplementację różnymi środkami to jakie badania powinienem wykonać wcześniej? Nigdy nie czytałem nic na ten temat, jednak ostatnio w mojej miejscowości pewnej kobiecie pękł tętniak w mózgu podczas ciężkiego treningu na siłowni... Zacząłem się więc zastanawiać czy powinno się badać w jakiś sposób w ciągu roku jeżeli ciężko trenuję... Wiem, że robi się badania krwi co jakiś czas, jednak nie wiem do czego mogę wykorzystać wyniki w odniesieniu do siłowni.

PS nie wiedziałem do jakiej kategorii to podpiąć więc pytanie wylądowało tu.

Rafał Doroszuk Na pytanie odpowiedział trener Rafał Doroszuk

Ile razy w tygodniu trenowac na podtrzymanie? Mam kilkuletni staż na siłowni lecz teraz mam nową pracę w terenie i wracam późno wieczorami do domu a zależy mi na podtrzymaniu efektów. Czy te treningi powinny się różnić zasadniczo od typowych na rozwój mięśni?

Rafał Doroszuk Na pytanie odpowiedział trener Rafał Doroszuk
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie