pytania

9 maja 2016 12:49

Cześć

Chciałabym zdawać na AWF a tam jedną z zasad rekrutacji są testy sprawnościowe. Kobiety muszą przebiec dystans 800m w jak najkrótszym czasie.
Ponieważ mam dość intensywny grafik, mogę jedynie wygospodarować 2-3 dni na przygotowanie.
Zdaje sobie sprawę że powinno robić się przebieżki itd... aby dobrze przygotować się do takiego dystansu.

Czy ktoś mógłby wypisać mi plan takiego okresu przygotowawczego, od czego i jak zacząć ( ile biegać itd..)

Dziękuję

8 maja 2016 20:12

Robię trzy trenigi interwałowe w tygodniu, skalpel ewy chodakowskiej 2 razy i 2 razy po godzinie jeżdże w wysokim tempie na rolkach. Jaka jest moja aktywność fizyczna?

8 maja 2016 16:38

Moje pytanie brzmi : czy po treningu najpierw się rolować czy rozciągać ,a może nie ma to różnicy ? Pozdrawiam

Irek Żak Na pytanie odpowiedział trener Irek Żak
30 kwietnia 2016 11:10

Witam, mam 16 lat, gram w piłkę nożną. Na początku meczu gdy wykonałem sprint w kierunku pilki poczułem ból w okolicach mięśnia dwugłowego. Od kilku dni kuleje i nie moge wyprostować nogi. Teraz już prawie nie kuleje ale czuje blokadę gdy chcę wyprostować nogę i kolano wydaje się jakieś zdrętwiałe. Czy to zwykłe naciągniecie mięśnia? ( nigdy wczesniej nie mialem wiec nie wiem ) Ile może potrwać moja przerwa?

31 marca 2016 13:05

Witam, w skrócie : biegałam dwa lata temu, byłam w dobrej formie, nigdy nie miałam kontuzji, robiłam treningi na dystans ok 5-8 km 5x w tygodniu (asfalt, chodniki).
Dziś chcę wrócić do sportu, ale doskwiera mi ból uwzględniony w tytule pytania. Chodzi o prawą nogę, biegam z pięty, nie zaniedbuje rozgrzewki. Co może być przyczyną bólu?

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Marta

11 marca 2016 21:03

Nie chodzi w tym zapytaniu o bieganie, a szybszy marsz na bieżni na wyższych stopniach po treningu siłowym specjalnie do spalania tkanki tluszczowej. Robie taki aerob 4x w tygodniu po godzinie, lecz 3 dni zostaja mi wolne. Czy coś sie moze stać jesli bede robil taki aerob codziennie. (Nie ma przy nim szansy na kontuzje tylko ladnie spala tkanke tluszczowa.)

9 marca 2016 20:09

Zacząłem od tego tygodnia robić cardio na spalenie tłuszczu 3x w tygodniu po godzinie + przed kazdym treningiem siłowym 10min biegania. Robiłem tak, że biegałem 10min potem chodziłem na 10 poziomie na tempie 7 i tak do godziny na zmiane co 10min. Dzisiaj chcialem zobaczyc ile spale kalorii chodząc wlasnie na 10 piętrze na tempie 7 i spaliłem tyle samo ile kiedy biegne na 10/11 przez 10min. Czy jeśli bym chodził bez biegania przez 60min to tkanka tłuszczowa tak samo by się paliła?

28 lutego 2016 21:38

Witam,

W miarę moich skromnych możliwości czasowych przekopałem trochę sieć, ale natknąć się można przede wszystkim na artykuły wykazujące wyższość (z punktu widzenia walki z tkanką tłuszczową) interwałów nad klasycznym treningiem aerobowym w strefie tlenowej (60-70% HR max). Oprócz treningu siłowego przeplatanego z interwałami w dni nietreningowe zwyczajnie lubię sobie trochę dłużej pobiegać (chociaż raz w tygodniu) tak na 10 km, raz w miesiącu jakaś połówka. W kwestii tempa zwykle traktuję to jako "lajcik" i trzymam się strefy tlenowej, ale ponieważ dzisiaj udało mi się taką dyszkę przebiec z tętnem oscylującym w okolicy 85% HR max (u mnie 160), zacząłem się zastanawiać, czy skoro jest to już w zasadzie obszar progu mleczanowego (gdzie przechodzi się ze strefy tlenowej do beztlenowej), to czy taki bieg przez około 50 minut mógłby się zbliżyć pod względem efektów (ilości spalonego tłuszczu) do klasycznych interwałów trwających 15-20 min (rozgrzewka, 6-8 setów [30/90 sek], wychłodzenie)? Kaloriami się nie sugeruję (pulsometr pokazał 800 kcal, gdzie przy interwałach 20 min jest to zwykle 300-350 kcal), ale chodzi głównie o efekt po treningu.

Krótko mówiąc czy taki około 50 minutowy bieg w progu mleczanowym także jest już w stanie rozpędzić metabolizm na tyle, aby ten pracował na podwyższonych obrotach także kilka / kilkanaście godzin po zakończonym treningu, spalając tłuszcz, a więc "zadziałał" podobnie do interwałów?

Pozdrawiam

26 lutego 2016 19:28

witam mam pytanie waże 71kg mam 10-14% bf chciałbym zacząć biegać z dodatkiem spalacza tłuszczu czy to by było efektowne i czy jesili bym do tego dorzucił kreatyne czy by to nie szkodził oczywiście kreatyne na treningi siłowe

25 lutego 2016 21:55

Biegam 6 razy w tygodniu po 40min. Chce spalić w 4 miesięce brzuszek i baczki oczywiście robie ćwiczenia na te częsci ciała codziennie więc czy dobrze robie?

21 lutego 2016 13:31

Jak najlepiej zaczac bieg na biezni elektrycznej ? czy biegac spokojnie przez 40-60 min czy moze interwaly by efekty byly widoczne ?

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie