pytania

8 maja 2016 16:38

Moje pytanie brzmi : czy po treningu najpierw się rolować czy rozciągać ,a może nie ma to różnicy ? Pozdrawiam

Irek Żak Na pytanie odpowiedział trener Irek Żak
30 kwietnia 2016 11:10

Witam, mam 16 lat, gram w piłkę nożną. Na początku meczu gdy wykonałem sprint w kierunku pilki poczułem ból w okolicach mięśnia dwugłowego. Od kilku dni kuleje i nie moge wyprostować nogi. Teraz już prawie nie kuleje ale czuje blokadę gdy chcę wyprostować nogę i kolano wydaje się jakieś zdrętwiałe. Czy to zwykłe naciągniecie mięśnia? ( nigdy wczesniej nie mialem wiec nie wiem ) Ile może potrwać moja przerwa?

15 kwietnia 2016 10:06

Z racji tego,że nie mam czasu w dzień, biegam w nocy- zaraz po siłowni, zdążam wypić odżywkę białkową i zjeść banana lub jakiegoś kurczaka z warzywami po czym po 40-60min idę biegać, tak się składa,że moje cardio kończy się zazwyczaj przed lub po 23 i tu mam dylemat, wiadome,że po treningu trzeba coś zjeść jednak też wiem to,że po godzinie 21 spożyte posiłki odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej, a ja jestem na redukcji i tkanka nie jest mile widziana. I tutaj moje pytanie jest takie czy powinnam zjeść po tym biegu czy jednak nie? Dodam, że po cardio idę spać po 1-2h.

4 kwietnia 2016 21:49

Mam pytanie odnośnie treningów cardio gdyż mam dietę dostosowaną treningi regularne i jak spalić ten tłuszcz ?

31 marca 2016 13:05

Witam, w skrócie : biegałam dwa lata temu, byłam w dobrej formie, nigdy nie miałam kontuzji, robiłam treningi na dystans ok 5-8 km 5x w tygodniu (asfalt, chodniki).
Dziś chcę wrócić do sportu, ale doskwiera mi ból uwzględniony w tytule pytania. Chodzi o prawą nogę, biegam z pięty, nie zaniedbuje rozgrzewki. Co może być przyczyną bólu?

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Marta

11 marca 2016 21:03

Nie chodzi w tym zapytaniu o bieganie, a szybszy marsz na bieżni na wyższych stopniach po treningu siłowym specjalnie do spalania tkanki tluszczowej. Robie taki aerob 4x w tygodniu po godzinie, lecz 3 dni zostaja mi wolne. Czy coś sie moze stać jesli bede robil taki aerob codziennie. (Nie ma przy nim szansy na kontuzje tylko ladnie spala tkanke tluszczowa.)

9 marca 2016 20:09

Zacząłem od tego tygodnia robić cardio na spalenie tłuszczu 3x w tygodniu po godzinie + przed kazdym treningiem siłowym 10min biegania. Robiłem tak, że biegałem 10min potem chodziłem na 10 poziomie na tempie 7 i tak do godziny na zmiane co 10min. Dzisiaj chcialem zobaczyc ile spale kalorii chodząc wlasnie na 10 piętrze na tempie 7 i spaliłem tyle samo ile kiedy biegne na 10/11 przez 10min. Czy jeśli bym chodził bez biegania przez 60min to tkanka tłuszczowa tak samo by się paliła?

28 lutego 2016 21:38

Witam,

W miarę moich skromnych możliwości czasowych przekopałem trochę sieć, ale natknąć się można przede wszystkim na artykuły wykazujące wyższość (z punktu widzenia walki z tkanką tłuszczową) interwałów nad klasycznym treningiem aerobowym w strefie tlenowej (60-70% HR max). Oprócz treningu siłowego przeplatanego z interwałami w dni nietreningowe zwyczajnie lubię sobie trochę dłużej pobiegać (chociaż raz w tygodniu) tak na 10 km, raz w miesiącu jakaś połówka. W kwestii tempa zwykle traktuję to jako "lajcik" i trzymam się strefy tlenowej, ale ponieważ dzisiaj udało mi się taką dyszkę przebiec z tętnem oscylującym w okolicy 85% HR max (u mnie 160), zacząłem się zastanawiać, czy skoro jest to już w zasadzie obszar progu mleczanowego (gdzie przechodzi się ze strefy tlenowej do beztlenowej), to czy taki bieg przez około 50 minut mógłby się zbliżyć pod względem efektów (ilości spalonego tłuszczu) do klasycznych interwałów trwających 15-20 min (rozgrzewka, 6-8 setów [30/90 sek], wychłodzenie)? Kaloriami się nie sugeruję (pulsometr pokazał 800 kcal, gdzie przy interwałach 20 min jest to zwykle 300-350 kcal), ale chodzi głównie o efekt po treningu.

Krótko mówiąc czy taki około 50 minutowy bieg w progu mleczanowym także jest już w stanie rozpędzić metabolizm na tyle, aby ten pracował na podwyższonych obrotach także kilka / kilkanaście godzin po zakończonym treningu, spalając tłuszcz, a więc "zadziałał" podobnie do interwałów?

Pozdrawiam

26 lutego 2016 19:28

witam mam pytanie waże 71kg mam 10-14% bf chciałbym zacząć biegać z dodatkiem spalacza tłuszczu czy to by było efektowne i czy jesili bym do tego dorzucił kreatyne czy by to nie szkodził oczywiście kreatyne na treningi siłowe

25 lutego 2016 21:55

Biegam 6 razy w tygodniu po 40min. Chce spalić w 4 miesięce brzuszek i baczki oczywiście robie ćwiczenia na te częsci ciała codziennie więc czy dobrze robie?

22 lutego 2016 20:28

Witam, czy jest konieczność zabezpieczania sie bcaa przed i po interwałach (15 min )

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie