Zadaj pytanie

Dawid Z

Dawid Z
ranking
208
pytania
21
komentarze
0
odpowiedzi
1
odznaki Atleta brązowy

Treści:

17 maja 2017 12:56

Witam
Moje pytanie dotyczy rozplanowania treningu fizycznego u fightera amatora.
Mówi się że zawodowcy rozpoczynają przygotowania na 3 miesiące przed walką i dzielą ten czas na budowę siły statycznej, później na eksplozywność/dynamikę, następnie wytrzymałość i kondycję. Jak to jednak rozłożyć w czasie u amatora przy kilku startach w roku co kilka miesięcy,
jaki wybrać trening na siłowni, poprawiać wszystko na raz czy skrócić te cykle zachowując podział na etapy?

7 lutego 2017 10:04

Witam mam pytanie o odżywki białkowe, które mnie interesują.
Pierwsza to Whey C6 - mieszanka WPI,WPC i WPH z dodatkiem aminokwasów i enzymów trawiennych, firmy Hi Tec Nutrition. Firma udostępnia badania z labolatorium Hamilton na zawartość białka w produkcie jednak są też negatywne opinie o tej marce.
Drugi suplement to Iso Whey Zero - izolat od Bio Tech USA. Produkt podobno całkowicie pozbawiony laktozy w dodatku świetne smaki, jednak podejrzenie budzą dosć niskie ceny jak na tego typu produkt oraz artykuł o oszukanej zawartości białka, jednak te informacje chyba nie są oficjalne bo zadnych informacji dalej nie ma a firma nadal produkuje ten izolat.
Czy są to firmy godne zaufania, czy jednak mają słabą jakośc?

10 listopada 2016 12:15

Witam. Niedługo mam zawody i interesuje mnie kwestia którą poruszył Jakub Mauricz w którymś z filmów, o zbijaniu wagi i fightera. Wspominał coś o niskim zejściu z węglowodanami by pozbyć się glikogenu i następnie załadowanie go po ważeniu z nadwyżką. Moje pytanie dotyczy jak bardzo obciąć węglowodany, ponieważ fighter to nie kulturysta i musi mieć jednak trochę mocy na treningach. Czy zostawić tylko węglowodany okołotreningowo czy tylko po treningu czy może przez tak krótki czas ograniczyć je do minimum?

7 listopada 2016 14:22

Witam. Mam pytanie dotyczące obcinania z diety węglowodanów w ostatnim tygodniu przed ważeniem w celu pozbycia się glikogenu i wody z mięsni a później naładowanie ich glikogenem z nadwyżką. Wspomina o tym np. Jakub Mauricz , jednak chciałem spytać do jakiej minimalnej ilości zejść i jakie treningi robić w tym okresie bo wiadomo że wydolność spadnie. Jest to za krótki czas do adaptacji tłuszczowej, a sposoby kulturystów jednak trochę się różnią bo oni ładują się kilka dni przed zawodami a fighterzy mają na to jeden dzień po ważeniu do walki.

5 października 2016 13:51

Witam. Mam pytanie czy biorąc BCAA przed treningiem jest sens spożywania kolejnej porcji po treningu gdy wypijam odżywkę białkową również zawierającą aminokwasy?
Czy jest to zbędne i wystarczy tylko porcja BCAA przed treningiem a może w trakcie jego trwania.

7 września 2016 15:27

Witam. Ostatnio zmienił mi się rozkład zajęć w tygodniu i zmuszony jestem też do zmiany planu treningowego. Ćwiczę już kilka lat lecz mam problem z dobraniem partii mięśniowych w trzech dniach treningowych w tygodniu w splicie.Proszę o pomoc lub pomysł na inny trening prócz FBW.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie