Zadaj pytanie

Krzysztof M

Krzysztof M
ranking
166
pytania
3
komentarze
2
odpowiedzi
50
odznaki Ekspert brązowy

Treści:

dodał odpowiedź 21 września 2015 14:01

To jak dokładnie wykonujesz ćwiczenia na siłowni nie ma znaczenia dla zrzucania tłuszczu. Rodzaj treningu siłowego odpowiada tylko za utrzymanie i budowanie masy mięśniowej, więc każdy trening siłowy będzie dobry, o ile będzie odpowiednio intensywny. Spowoduje to, że twoje mięśnie będą miały impuls do tego, żeby się nie zostać spalone i zaminione na energie. Za samo spalanie tłuszczu odpowiada dieta (taka podaż kaloryczna przy Twojej wadze jest bardzo możliwa, nie ucinaj za wiele na początku). Żeby zoptymalizować wyniki staraj się treinng cardio wykonywać po treningu siłowym lub naczczo. Pozdrawiam

dodał odpowiedź 21 września 2015 11:29

Trening na worku bardziej przypomina trening interwałowy, aniżeli takie cardio w czystym tego słowa znaczeniu. Jeśli rozważasz to jako dodanie takiego treningu po treningu siłowym, to bedzie to bardzo dobrym pomysłem bo przy poprawnej technice będzie angażował większość Twoich mięśni. Skup się wtedy jedak na technice, szybkości i poprawnym oddychaniu (!!!), anizeli na sile uderzeń. Taki trening bedzie wtedy wysiłkiem stricte tlenowym, bardzo dobrze uzupełniajacy trening siłowy. Pozdrawiam

dodał odpowiedź 16 lipca 2014 23:55

Kolego możesz wszystkie te ćwiczenia śmiało robić, jak masz siłę to nie ma przeciwskazań, problemem są twoje kalorie. Po co odejmujesz z zapotrzebowania te 500 kCal skoro jest i tak o 1300 za mało? Może i waga z początku zejdzie, ale po powrocie na racjonalną dietę masz jak w banku efekt jojo + spustoszenie w organiźmie jakie sobie zafundowałeś taką dietką. Postaram się więc Ci wytłumaczyć jak chłop krowie na miedzy 2800-2700 to twoje zapotrzebowanie potrzebne do utrzymania twojej wagi bez zmian i jak chcesz efektów trwałych to MUSISZ jeść 2200-2300 dziennie, bo mniejsze porcje Ci tylko zaszkodzą.

dodał odpowiedź 16 lipca 2014 21:34

Mi się osobiście pracuje najlepiej na masę z powtórzeniami w zakresie 8 do 12, 6 będzie taką dolną granicą, w której efektywnie buduje się masę.

dodał odpowiedź 16 lipca 2014 21:32

Witam. Moje zdanie nt. kreatyny jest takie, że należy ja przyjmować tylko okołotreningowo jako środka zwiększającego zasoby ATP, które pomaga nam w treningu (dlatego przed), a po treningu jest na wyczerpaniu, więc też wypadałoby je uzupełnić. Jeśli chodzi o cukry to czytałem jedynie o dekstrozie jako o cukrze, który pomaga wchłanianie, tym samym jestem za tym, zeby jeść ją cały rok, a nie w cyklach (podobnie jak p. Michał K). Jeśli chodzi o wodę w mięśniach, pamiętaj, że twoje mięśnie w (chyba) ok 70 proc składają się z wody, więc to niekoniecznie jest tak, ze dużo tej wody zejdzie. Fakt, po odstawieniu kreatyny komórki mogą być mniej nawonione i zmniejszyć nieco objętość, ale nie będzie to aż tak strasznie dużo. Nie mylmy wody w mięśniach z wodą podskórną, której zejście widać ładnie przy pierwszych fazach redukcji szczególnie. Inna kwestia do forma kreatyny. Monochydrat wiążę tą wodę bardziej i spadki objętościowe będą większe niż po jabłczanie, który zatrzymuje tej wody dużo mniej i wg mnie daje lepszą jakościowo masę, a zatem spadków po odstawieniu jest mniej. To oczywiście tylko moje zdanie, ale mam nadzieję, że coś pomogłem. Pozdrawiam.

dodał odpowiedź 12 lipca 2014 21:52

Ja osobiście nie jestem przekonany do kremów, uważam, że nawilżające dają niewiele, a te dla kobiet sprawiają, że rozstęp będzie w kolorze skóry i nie będzie aż tak widoczny. (aczkolwiek to tylko moja opinia) Warto zakręcić się za produktami które zawierają kolagen, gdyż to on poprawi elastyczność skóry. Pozdrawiam.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie