Zadaj pytanie

Krzysztof M

Krzysztof M
ranking
166
pytania
3
komentarze
2
odpowiedzi
50
odznaki Ekspert brązowy

Treści:

Mam takie pytanko. Jaka jest zasadnicza różnica w działaniu argininy w formie L-Argininy i Alfa-ketoglutaranu? Najlepiej interesowałoby mnie wyjasnienie z uzasadnieniem biochemicznym. Przy okazji, czy używając argininy przedtreningowo osiągamy coś więcej niż tylko pompę? Czy wraz z dopompowaniem krwi powinniśmy się spodziewać wzrostu siły i osiągów? Jeśli nie, to może lepiej byłoby zasuplementować ją po treningu w ramach ułatwienia mięśniom regeneracji, gdyż wpompowanie większej ilości krwi do mięśnia po treningu to większa ilość substancji odżywczych tam. Czy moje rozumowanie jest poprawne, czy gdzieś jest jakaś miskoncepcja?
Pozdrawiam

24 listopada 2014 22:52

Witam.
Spotkałem się niedawno na rynku z rodzajem białka, którego do tej pory nie widziałem, mianowicie mix hydrolizatu serwatki oraz kazeiny. Pytanie brzmi, czy ten produkt jest sensowny czy jest to zbędna rozrzutność? Sam hydrolizat serwatki jest mi znany, ale dopiero teraz rzucił mi się w oczy hydrolizat kazeiny. Wobec tego, że kazeina jest w formie peptydów czas wchłaniania powinien być i tak bardzo szybki mimo, że jest to naturalnie białko długowchłanialne. Czym wobec tego ten suplement będzie się różnił od zwykłego hydrolizatu serwatki? Profil aminokwasowy miałby być rzekomo lepszy? Wydawało mi się, że serwatka jest już białkiem kompletnym i nie trzeba nic dodawać. Mimo to jestem zainteresowany tym białeczkiem jako potreningowym, chciałem najpierw jednak upewnić się, czy nie jest to zwykły skok na kasę, bo i lepszego efektu nie będzie niż po znanym izolacie/hydrilizacie serwatki. Pozdro.

Witam.
Od pół roku ćwiczę intensywnie na siłowni. Stosuję się do rad "Zapytaj trenera" i pomocy trenerów z klubu, ułożyłem sobie (z pomocą specjalistów) ciekawą dietę i plany treningowe. Do rzeczy. Mam 2m wzrostu i zauważyłem, że w porównaniu z moim kolegą, który zaczął trenować w podobnym okresie mam dużo mniejszy postęp w budowie klatki piersiowej. Jeden z trenerów stwierdził, że przy dużym wzroście ciężko jest wytrenować klatkę. Czy to prawda? Czy może poprostu coś robię źle? Jeśli zależy to od wzrostu, to czy są jakieś ciekawe ćwiecznia na klatkę, które mogą pomóc mi ją rozbudować?

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie