Zadaj pytanie

Jakub Jakub

Jakub Jakub
ranking
181
pytania
0
komentarze
15
odpowiedzi
39

Treści:

dodał odpowiedź 5 stycznia 2014 12:03

mój sposób na nocne objadanie za czasów jak to robiłem to pamiętam jak chciało mi się coś zjeść to szedłem do kuchni i piłem szklankę wody jednym "duszkiem" czyli na raz i to pomagało a z czasem wypracowałem sobie silną wolę

dodał odpowiedź 5 stycznia 2014 11:48

Nie napisałeś ile dni w tygodniu trenujesz i czy np. chcesz split 3 dniowy bądź 5 dniowy ale mogę co nieco opisać i może sam ułożysz. Więc może zacznijmy od połączenia partii mięśniowych w danym dniu. Najbardziej popularne to : Pon-Klatka+triceps Wt-Plecy-biceps Śr-Nogi czw-wolne Pt-Barki Sob-wolne Nd-wolne Pon-Plecy Wt-biceps+triceps Śr-nogi Czw-wolne Pt-klatka Sob-wolne lub drugi raz nogi albo któraś słaba partia tzw. "catch up day" Nd-Barki Pamiętaj że nogi najlepiej wykonywać same na treningu , nigdy nie łącz z plecami bo to za duże partie na raz, połączenie Klatki z barkami - możesz tak połączyć aczkolwiek jest to ciężko ponieważ ciężko zrobić dobrze klatkę i barki na jednym treningu.Jak zauważyłeś nigdzie nie napisałem nic o przedramionach i brzuchu ponieważ te partie możesz dorzucić wtedy kiedy masz ochotę i kiedy ci pasuje nie poświęcasz treningu żeby robić np. przedramiona :) brzuch i przedramiona rób w zakresie 1-3 dni w tygodniu a najskuteczniej będzie 2 dni . Teraz a pro po samych ćwiczeń Najlepiej jak trening będziesz zaczynał od ciężkich ćwiczeń złożonych np. wyciskanie sztangi na ławce płaskiej/skośnej , przysiady , wiosłowanie sztangi w opadzie. Natomiast potem rób ćwiczenia izolowane , pamiętaj podstawą tu są wolne ciężary , maszyny wyciągi zostaw na kolejne ćwiczenia nie traktuj ich jako priorytetu na treningu. Podczas ćwiczeń najlepiej jest używać zasady piramidy czyli z kolejną serią zwiększasz ciężar zmniejszasz powtórzenie. Pamiętaj tylko o rozgrzewce przed treningiem i rozciąganiu po. Pozdrawiam i myśle że już ułożysz sam plan.

dodał odpowiedź 5 stycznia 2014 11:22

Przed treningiem rozciągamy się dynamicznie z połączoną rozgrzewką krążenia rąk wymachy, podskoki a po treningu rozciąganie statyczne :)

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie