Zadaj pytanie

Łukasz Ka

Łukasz Ka
ranking
244
pytania
5
komentarze
4
odpowiedzi
5

Treści:

dodał odpowiedź 5 czerwca 2014 12:21

Witaj! Oczywiście że możesz włączyć jaja do swojej diety ale pamietaj aby zachować odpowiednie proporcje makroskładników. Trenując na siłowni 3-5 razy w tygodniu Twój organizm potrzebuje od 1,5g-2,5g białka na 1kg masy ciała. Przyjmij że jedno BIAŁKO JAJA ma 4g białka a jedno CAŁE JAJO ma 7g białka i 6g TŁUSZCZU NASYCONEGO (zawartego w żółtku). Morał jest prosty - niezależnie od rodzaju diety i celu treningowego dodałbym jaja do diety gdyż białko z jaja jest doskonale przyswajalne ale skłaniałbym się tutaj bardziej do jednego całego jaja i np 4 samych białkek(żółkta wyrzucić) by uninknąć spożywania teoretycznie "niezdrowych" tłuszczy zawartych w żółtku. Resztę dziennego zapotrzebowania na białko uzupełniłbym mięsem oraz ewentualnie chudym twarogiem (ale szczerze nie polenam nabiału). Pamiętam kluczem do sukcesu na siłowni jest ODPOWIEDNIO ZBILANSOWANA DIETA :) Pozdrawiam !

dodał odpowiedź 4 czerwca 2014 12:31

Wielkie dzięki (dyżurny ekspert), o taką odpowiedź właśnie mi chodziło!

dodał odpowiedź 9 maja 2014 21:38

Myślałem że twaróg jako nabiał właśnie spowalnia metabolizm :)

dodał odpowiedź 6 maja 2014 22:08

Witam! Bez problemu możesz wspomagać się kreatyną (polecam zwykły monohydrat). Suplementacja kreatyną jest w pełni bezpieczna (oczywiście jak jest robiona "z głową" i sam jesteś zdrowy głównie chodzi o nerki) lecz należy pamiętać by pić dużo wody (3l) oraz po miesiącu stosowania zrobić przerwę. Polecam dołożyć bcaa do tego jeszcze. Pozdrawiam :)

dodał odpowiedź 6 maja 2014 21:19

Witaj! Zacznij od obliczenia własnej "całkowitej przemiany materii". Polecam wzór Harrisa i Benedicta a mianowicie: 66,47 + 13,7 x Masa + 5,0 x Wysokość - 6,76 x Lata. Następnie wynik pomnóż przez 1,7 ( średnia aktywność). Otrzymany wynik to Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne na podrzymanie wagi(cpm) więc aby nabrać masy dodaj do całego wyniku 25 % i masz ilość kalorii potrzebnych. Jeżeli jeszcze nie będzię efektu to dokładaj systematycznie co dwa/trzy tygodnie 300 kcal. Radzę też dobrać odpowiedni trening na mase :) Pozdrawiam

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie