Zadaj pytanie

Marcin T

Marcin T
ranking
207
pytania
17
komentarze
13
odpowiedzi
1
odznaki Atleta brązowy

Treści:

Witam. Ostatnio po zrobieniu sobie fotki sylwetki "z profilu" zauważyłem, że barki mają dość nietypowy kształt. Tak jakby akton przedni było duuużo mocniej rozwinięty od bocznego i tylnego. Zamieszczam zdjęcie:
http://puu.sh/efDUN/96631f3732.jpg
Czy moje spostrzeżenie jest słuszne, czy jest to w miarę normalne? Jeśli jednak mam rację, to na co bardziej położyć nacisk? :P

Witam
Która metoda wg Was jest najskuteczniejsza w celu budowania masy? Wiadomo, że z treningu na trening należy próbować zwiększać ciężary w podstawowych ćwiczeniach, ale w jaki sposób je robić?
Na przykładzie zwykłego wyciskania na poziomej ławce:
a) 4 serie na stałym ciężarze, np. 8 powtórzeń
b) 4 serie 12-10-8-6 (zwiększanie ciężaru)
c) 4 serie 6-8-10-12 (zmniejszanie ciężaru).

Chciałbym poznać Wasze opinie na temat, którą z tych metod uważacie za najlepszą (może dla Was) podczas budowania masy mięśniowej.
Pozdro!

Witam, mam pytanie, które od pewnego czasu nie daje mi spokoju.

Czy tzw. "zakwasy" (a raczej opóźniona boleść mięśniowa) zawsze oznaczają, że trening który zrobiliśmy był skuteczny i przy odpowiedniej regeneracji i diecie zapewni przyrost mięśni? Chodzi mi o to, że czasem robiąc np. większą ilość powtórzeń w przysiadach (15-18) czuję większe zakwasy niż po treningu, gdzie robiłem z 8 z większym ciężarem. Czy to może oznaczać, że taki trening jest dla mnie skuteczniejszy jeśli chodzi o masę mięśni, mimo że na masę zawsze poleca się większy ciężar i mniej powtórzeń?
Czym się właściwie sugerować (poza efektami i patrzeniem w lustro) by określić, czy nasz trening dał pozytywny bodziec dla mięśni i czy warto go powtarzać?
Mam nadzieję, że zrozumiecie o co chodzi :P

23 sierpnia 2014 14:18

Witam
Zaczynam właśnie 3 miesiąc redukcji. Dotąd udało mi się zrzucić ok. 6kg i zmniejszyć odwód w pasie z 81 do 76 cm (jestem ektomorfikiem). Mimo to, na brzuchu ciągle nie widać pożądanego ABSu... Brzuch jest po prostu płaski, dość widoczne są skosy, ale mięśnie proste brzucha nadal nie mają wyraźnego zarysu. Kalkulatory BF wskazują na zatłuszczenie 10-12%. Wiem, że to tylko poglądowe dane, ale chyba przy takim bf brzuch powinien być już wyraźnie zarysowany...
Pytanie brzmi - co robię źle? Dietę mam na deficycie kalorycznym (zacząłem też próbować IF), trening siłowy 3x w tyg, przed treningami używam spalacza. Ostatnio trochę zaniedbałem aeroby/interwały. Może problem leży w słabo rozwiniętych mięśniach brzucha i muszę o nie bardziej zadbać w okresie masy? Sam już nie wiem.

Witam
Jakie "zabójcze" ćwiczenia na brzuch polecacie, żebym w końcu go poczuł na następny dzień? Obecnie dwa razy w tygodniu robię po 3 takie obwody:
- unoszenie nóg do klatki x15
- ściąganie linki z wyciągu górnego x15
- skręty tułowia z obciążeniem x15 na każdą stronę.
I choć wydaje się to dość mocny trening (chyba), to już nie daje takich efektów. A nad brzuchem chciałbym popracować, bo pomimo małego zatłuszczenia (ok. 11-12% i redukuję) brzuch nadal jest po prostu "twardy i płaski" i bez widocznego "6-packu"... Więc może problem leży też po stronie słabo wyrzeźbionych mięśni brzucha? Wiem, że każdy je posiada i odsłania się je głównie dietą i cardio (co robię), ale może intensywniejszy trening też pomoże poprawić jego wygląd? :P
Jeśli tak, to jakie ćwiczenia polecacie? Wcześniej robiłem 8minABS, które jednak było niewygodne do robienia na siłowni.

24 lipca 2014 13:53

Witam
Mam pytanie - co jeść po treningu siłowym lub cardio na redukcji? Chodzi mi o posiłek ok. 5 min po treningu i taki mniej więcej 30-60 min po nim.
Czy na redukcji bezpośrednio po treningu siłowym dobrym rozwiązaniem jest spożycie BCAA i Carbo (albo np. banan) a około godzinę po nim białko/twaróg?

Mam także pytanie co do posiłków po i przed cardio. Aeroby zwykle wykonuję wieczorem (siłownia rano), bo akurat tak bardziej pasuje mnie i moim kolegom :) Ok. dwie godziny przed bieganiem jem pełnowartościowy posiłek, 30 min przed cardio przyjmuję BCAA i spalacz tłuszczu. Po bieganiu białko. Czy to dobre rozwiązanie?

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie