Zadaj pytanie

Które suplementy warto stosować aby zbudować sportową sylwetkę ?

Suplementy diety służą zarówno uzupełnianiu braków żywieniowych, jak i przyspieszeniu pracy nad sylwetką. Prawdziwą sztuką jest odpowiednie połączenie środków, zgodnie indywidualnymi potrzebami.

1018
0

Które suplementy warto stosować?

suplementyAbsolutną podstawą są kompleksy witaminowo – mineralne. Składniki te warunkują niemal wszystkie procesy życiowe, również te odpowiadające za regulowanie masy ciała oraz rozwój funkcji fizycznych. Im większy i bardziej regularny wysiłek, tym bardziej intensywne przemiany wewnątrz organizmu i wyższe wydatkowanie elementów odżywczych. Suplementy witaminowo – mineralne skutecznie pokryją zwiększone zapotrzebowanie i ułatwią procesy budowania sylwetki.

 

Odżywki białkowe

 Kolejną istotną kwestią są odżywki białkowe. Bez względu na cel musimy spożywać odpowiednie ilości składników budulcowych, co często do prostych nie należy. Znacznie łatwiej pozyskiwać inne składniki pokarmowe z żywności. Odżywki proteinowe to takie suplementy, których zadaniem jest uzupełnienie braków białkowych i utrzymywanie bilansu proteinowego w celu zachowania przewagi anabolizmu nad procesami katabolicznymi (degradacja białek). Pracując nad sylwetką nie można o nich zapomnieć. Oczywiście, jeśli nasza dieta jest nieco bardziej uboga czy tryb życia nie pozwala nam na regularne spożywanie posiłków, to dobrą opcją może okazać się mieszanka białek i węglowodanów – odżywka typu gainer.

 

Kwasy Omega

 W obecnych czasach spożywamy zbyt niskie ilości zdrowych kwasów tłuszczowych, szczególnie z grupy Omega. Dotyczy to również osób aktywnych fizycznie czy sportowców wyczynowych. Dlatego też godnym polecenia suplementem staje się Omega-3 lub mieszanka kwasów Omega-3-6-9. Tym bardziej, że tłuszcze tego typu są w stanie znacznie wspierać zarówno budowanie muskulatury, jak i spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Suplementy te wykazują też szereg działań prozdrowotnych. W tym też wspierają funkcjonowanie układu odpornościowego, a ten u regularnie trenujących jest z reguły przeciążony.

 

mass xxl

 

Węglowodany

Zależnie od celu treningowego, aby pracować nad sportową sylwetką w pierwszej kolejności warto skupić swoją uwagę na zwiększeniu dobrej jakości masy mięśniowej. Kluczowym elementem jest jednak regeneracja. W tym aspekcie organizm potrzebuje nie tylko składników budulcowych, ale i energetycznych by nie rozbijał nadmiernie białek mięśniowych. Dobrym pomysłem może okazać się odżywka węglowodanowa typu carbo – w czasie potreningowym. Kolejną kwestią są suplementy kreatynowe. Monohydrat wydaje się być idealny do tego celu – przynajmniej jeśli zależy nam na przyspieszeniu i znacznym zwiększeniu masy mięśni. Jeśli jednak zależy nam na odsłonięciu już istniejącej muskulatury, skrywanej pod warstwą tłuszczu, to jak najbardziej do treningu i diety wskazane są suplementy wspierające rozpad tkanki tłuszczowej.erające rozpad tkanki tłuszczowej.tnych należy podchodzić kompleksowo, zaś najważniejszą kwestią jest profilaktyka.

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązaniepozwala, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie