Zadaj pytanie

Natalia Kocur

Natalia Kocur
ranking
271
pytania
0
komentarze
0
odpowiedzi
1

Treści:

dodał odpowiedź 22 października 2017 21:32

Miłosz z Twojego opisu wynika, że jest to ogólny spadek kondycji spowodowany stanem psychofizycznym związanym z nerwicą być może powiązany z lekką formą napadu paniki podczas ćwiczeń. Polecam nastepujące artykuły: https://pokonajlek.pl/sposoby-na-nerwice/ https://pokonajlek.pl/sposoby-na-atak-paniki/ Na początek polecam techniki związane z natychmiastowym opanowaniem ciała: • Wstrzymanie oddechu To najszybsza, najprostsza i możliwa do użycia w każdej sytuacji metoda. Musisz nabrać dużo powietrza w płuca i przytrzymać je minimum 10 sekund. Ważne żeby być „nadymaną/ym” tzn. mieć klatkę piersiową pełną powietrza. Innymi słowy musisz nabrać dużo powietrza. Jeżeli nie jesteś w stanie wytrzymać 10 sekund to wytrzymaj ile możesz. 5 sekund też będzie dobre. Następnie wypuszczasz powietrze – najlepiej powoli, ale możesz również szybko: nie ma to większego znaczenia. W tej technice chodzi o to, że przytrzymane powietrze rozszerza pęcherzyki płucne co z kolei aktywizuje Twój układ przywspółczulny odpowiedzialny za rozluźnienie. To czysty mechanizm biologiczny. Nie potrzeba nic więcej niż wykonanie tego fizycznego ćwiczenia. Technikę tę możesz zastosować również dyskretnie w obecności innych osób. Zauważ, że często jest to naturalna reakcja wielu osób na trudne momenty – po prostu nabieramy powietrza i wstrzymujemy oddech w trudnych dla nas momentach. • Stablizacja rytmu serca za pomocą oddechu. Stabilny (w równych odstępach czasowych) rytm serca buduje rozluźnienie i spokój. Taką stabilizację można osiągnąć za pomocą odpowiedniej techniki oddychania. Nabierz powietrza w płuca (w naturalnym rytmie i nie przesadnie) licząc do 4. Następnie licząc do 4 wypuść powietrze z płuc. Powótrz to ćwiczenie 10 razy. W ten sposób uspokoisz i wyrównasz rytm Twojego serca. Pamiętaj, że Twoje ciało i umysł są połączone i wzajemnie na siebie oddziaływują. Mimo, że czujesz się fatalnie i nie masz ochoty na żadne ćwiczenia, to pamiętaj, że to jak dobrze poczuje się Twoje ciało pod wpływem tych technik wpłynie zwrotnie na Twój umysł i Twoje lęki się zmniejszą. Technika ta jest szczególnie efektywna w sytuacjach, gdy czujesz przyspieszone bicie serca lub nieregularny oddech u siebie. • Uważność Ten temat będzie rozwinięty i poświęcimy mu cały email, ale dziś krótko wprowadźmy najprostszą technikę. Przez najbliższe 2 minuty skup się tylko na dźwiękach, które dochodzą do Ciebie. Najlepiej jeśli zamkniesz oczy (co oznacza, że technika ta nie może być stosowana w każdej sytuacji) i skupisz całą swoją uwagę na szmerach, głosach, muzyce i wszystkich innych dźwiękach, które Cię otaczają. Skup się na nich przez 2 minuty. Technika ta w sposób bezpośredni przenosi Twoją uwagę z problemu na inne obszary i dzięki temu niweluje lęk i stres. Powodzenia! Natalia

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie