Zadaj pytanie

Podciąganie na drążku a martwy ciąg

Cześć, co myślicie na temat wykonywania podczas jednej sesji treningowej martweo ciągu i podciągania na drążku. Wiem, że zarówno jedno jak i drugie ćwiczenie jest ciężkie ale lubię ciężki trening i to nie sprawia mi problemu, pytam raczej czy istnieją jakieś przeciwwskazania co do w/w ćwiczeń wykonywanych podczas jednej sesji treningowej. Ostatnio na usłyszałem że wykynwanie tych ćwiczeń na jednym treningu może przyczynić się do kontuzji / urazu pleców. Co o tym myślicie?
3556
9
dodał odpowiedź 19 czerwca 2015 13:20
Osobiście sam tak robie ;) Co prawda niedługo ale jak do tej pory nic takiego co napisałeś nie odczuwam. Teoretycznie jedno do drugiego ma niewiele bo martwy głównie skupia się na prostownikach, a podciąganie na najszerszych grzbietu :)
dodał komentarz 19 czerwca 2015 15:16
Jeśli się nie znasz to nie udzielaj odpowiedzi. Chcesz kogoś na razić na tak poważną kontuzję. (bez komentarza). Wykonuj tak dalej a przekonasz się co to jest poważna kontuzja.
dodał komentarz 19 czerwca 2015 15:38
uważał bym z tymi ćwiczeniami, bo na prawdę nie są żarty
dodał komentarz 19 czerwca 2015 21:41
Możecie mi wyjaśnić co może się stać jeśli bede tak robił? Bo ja wyraziłem własne zdanie, a w czym problem to nie wiem
dodał odpowiedź 19 czerwca 2015 15:14
Nie łącz tych ćwiczeń razem! Przy podciąganiu na drążku : rozciągnięciu uległa przestrzeń między-kręgowa. W trakcie podciągania się na drążku, następuje znaczące rozciągnięcie kręgosłupa a ściślej jego przestrzeni międzykręgowych. Między kręgami w kręgosłupie znajdują się krążki międzykręgowe, które zbudowane są z substancji włóknistych kolagenowych. W środku każdego krążka znajduje się jądro miażdżyste, a na zewnątrz od tego jądra – cały krążek zbudowany z tworów włóknistych, jak już powiedziałem, głównie z kolagenu. Budowa tego krążka pozwala na amortyzację przestrzeni międzykręgowych, a tym samym całego kręgosłupa. A jednocześnie dzięki krążkom międzykręgowym, można wykonywać ruchy zginania w przód, w bok, w tył oraz ruchy skrętne całego tułowia.W czasie wykonywania ćwiczeń podciągania się na drążku dochodzi do znacznego rozciągnięcia przestrzeni między kręgowych, w których znajdują się krążki międzykręgowe. I wówczas istnieje możliwość wysunięcia się krążka międzykręgowego z pomiędzy kręgów. I jeżeli teraz przystąpimy do tak ciężkiego ćwiczenia, które bardzo mocno obciąża kręgosłup, przede wszystkim lędźwiowy, jakim są martwe ciągi, może dojść do bardzo poważnej kontuzji, która w skrajnych przypadkach może nawet wyeliminować z dalszego uprawiania sportu. Dlatego nigdy nie łącz tych ćwiczeń na jednej sesji treningowej. Pozdrawiam (oddaj głos jak pomogłem?)
dodał komentarz 19 czerwca 2015 15:34
Właśnie na taką odpowiedź liczyłem. Od około 7miesięcy na każdym treningu pleców wykonywałem podciąganie ale chciałem dołączyć też martwy ciąg bo bardzo go lubię jednak usłyszałem od kolegi że podciąganie i martwy wykonywane na jednej sesji grozi kontuzją dlatego zalecił mi bym robił w jednym tygodniu martwy a w kolejnym podciąganie i tak na zmianę co bardzo mnie usatysfakcjonowało jednak że od lipca zmieniam plan treningowy chciałem zapytać o to czy jednak będę mógł połączyć te ćwiczenia. Dzięki za odpowiedź, POZDRO!
dodał odpowiedź 19 czerwca 2015 15:36
kolega Adrien udzielił Ci bardzo dobrej odpowiedzi. Nie łącz tych ćwiczeń
dodał odpowiedź 19 czerwca 2015 15:48
Wytrwałości w treningach.
dodał odpowiedź 20 czerwca 2015 11:31
Sam robie trening pleców i te 2 cwiczenia mam na jednej sesji i kontuzji nie miałem. Jak bedziesz robic poprawnie nic ci sie nie stanie. Ja robie martwy ciąg -> podciąganie na drązku -> wiosłowanie sztangą.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie