pytania

13 czerwca 2015 11:46

hej.
Mam 23 lata. Jestem kobietą. Budowa mezomorfik. Obecne parametry (pomiar- 06.06): waga 60,3 kg ; tłuszcz 21 % ; masa mięśniowa 45,2 kg. Moim celem jest sylwetka mocno umięśniona i odtłuszczona ( do ok. 13-14 %). Trenuję codziennie : 4x siłowo i 3x samo cardio,, czasami w dni cardio robię sobie wolne i odpoczywam. Bawię się treningami zmieniając wciąż ich wygląd ( obecnie preferuję trening obwodowy, szybki i dynamiczny oraz zaczynam crossfit) natomiast co do diety- wciąż się doszkalam. Mój typ budowy sprawia że szybko nabieram masy mięśniowej ale i szybko gubię. Ostatnio robiąc pomiary bardzo się zmartwiłam.
Robiąc pomiar 22.05 miałam : waga : 63, 2 kg ; tłuszcz 21,2 % ; mięsień 47,3kg czyli w 2 tyg straciłam 2 kg mięśnia !
wcześniej 12.05 : waga :64,3 ; tłuszcz 22,8 %, ; mięsień 47,1 % . Bylo okej. lecz tak jak wspomniałam wciąż eksperymentuję z treningami, wprowadziłam ostatnio więcej treningów na większej intensywności, interwały ale i większy ciężar itp. (poprawiłam siłę! ) co chyba spowodowało te wypalenie mięśnia ? nie miałam żadnej diety dlatego też trudno jest mi wrócić do tego co stosowałam wcześniej. dlatego pomyślałam że czas na rozsądne ułożenie planu działania. i tu moje pytania:
1. co spowodowało utratę mięśnia w tak krótkim czasie ? i jak mogę temu zapobiec?
czytałam o antykataboliku Fitness Authority - Xtreme Anticatabolix czy będzie dobry? i jak to dawkować? plus jaka jest różnica między tym środkiem a innymi typu "powder" ?
2. ustaliłam sobie teraz taki plan
dieta : 1900 kcal : wegle 194 gr; białko : 145 gr, tłuszcze 64 gr. 5 posiłków
rano i przed treningiem termogenik. rano , przed i po treningu jakiś antykatabolik. po treningu wegle (35-40 gr) + białko (12-15 gr) a po godzinie normalny posiłek . Białko serwatkowe w ciągu dnia jako uzupełnienie diety.
trening: pozostaje 4x siłowy plus krótkie cardio po każdym (15 min) pozostałe dni aeroby lub wolne
czy taki plan jest dobry na redukcję?
3. ostatnia sprawa. po treningu siłowym zazwyczaj wskakuje na 15 min na bieżnię jak wcześniej wspomniałam. zdarza mi sie tez robić trening siłowy i cardio tego samego dnia. jak się chronić przed utrata mięśni?

z góry dzięki za poświęcony czas i odpowiedzi. Pozdrawiam !

Aga.1 lutego 2014 18:51

Witam jestem w trakcie robienia masy, trening na siłowni mam 3 razy w tygodniu i zastanawiam się czy jeżeli będę robić crossfit 2-3 razy w tygodniu to tkanka tłuszczowa zacznie się spalać się i czy nie będzie to kolidować z zwiększaniem czystej masy mięśniowej. Dodam że posiadam odpowiednią dietę na masę i nie chciałbym najpierw robić redukcji a później masę.
Pozdrawiam

Dyżurny Ekspert Na pytanie odpowiedział trener Dyżurny Ekspert
18 stycznia 2014 20:58

Witam,
mam pytanie, czt trening typu crossfit pomaga w przybraniu masy mięśniowej.
jestem ektomorfikiem , chciałbym ćwiczyć tego typu treningiem ponieważ chciałbym być sprawny, wytrzymały silny itp.
nie chcem być niewiadomo jak przypakowany ale chciałbym wyglądać tak jak np. zach forrest który trenuje crossfit.
z góry dzięki
11 grudnia 2013 15:11

Witam jaka dietę powinienem ulożyć ćwicząc cross fit i sztuki walki do tej pory cwiczylem pol roku sztk walki i 5 mies siłownie i nie wiem jaka diete ulozyc do tej pory mialem na ,,mase" . Nie chcę żadnych suplementow bo za malo ćwiczę i za male mam w tym doswiatczenie .Wiec ostateczne pytanie jaka dietę ułożyć i jak wgl ją ulożyć

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie