Zadaj pytanie
31 sierpnia 2015 10:43

Bilans tygodniowy czy dniowy

cześć. Na którym bilansie kalorycznym trzeba się bardziej skupić aby wyrobić - tygodniowym czy dniowym (dobowym) i dlaczego ?
2122
2
dodał odpowiedź 1 września 2015 13:01
Witaj. Ja bardziej bym się skupił na tygodniowym. Oczywiście każdy robi inaczej, jednak tutaj chodzi o to aby zgadzała nam się ilość kalorii w dłuższym okresie. Nie mniej jednak oba sposoby są dobre. Bo jakby nie patrzeć - jeżeli będziesz pilnował dziennego zapotrzebowania to tym samym będzie zgadzało się tygodniowe. Więc to już kwestia indywidualna. Komu jak wygodniej. Pozdrawiam, w razie pytań - pisz :)
dodał odpowiedź 2 września 2015 21:12
bilans dniowy. Organizm ludzi to takie leniwe ciele, że lubi monotonie i łatwiej mu znieść zmiany jeśli są stopniowe i na stałe wprowadzane. Jeśli zaczniesz kombinować i np dziś dostarczysz 1500 kcla a jutro 4500 kcla to organizm będzie w ,,szoku" nie wiedząc co jest grane i czy jutro nie będzie znów głodzony będzie się starał zostawić na potem trochę z tych 4500 kcla w postaci... wiadomo tłuszczu
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie