Zadaj pytanie
10 października 2015 18:34

Temat stary jak świat - siłownia a SW.

Zamiast czekać na falę hejtu, dodam tylko, że szukałem po wielu forach i tyle ile tematów - tyle też odpowiedzi.

Na początek :
- trenuję boks 2 razy w tyg. (wt i czw.)
- ćwiczę już jakiś czas (nie długo, liczyć w tygodniach), aktualnie w środy, piątki i soboty (wcześniej pn-sr-pt jednak w pn wypadły mi dodatkowe zajęcia i nie wystarcza czasu) i aktualnie na sesji treningowej robię:
- pompki, 5x10
- drążek, pierwsze powtórzenie max, potem po 4 - w 5 seriach, ostatnie podciągnięcie kończę negatywem.
- dipy, 5x7
- sztanga, 4x10
- wiosłowanie, 4x10
- coś na barki (różnie, także coś na wzór 4x10)
- hantle na biceps, 2/3x8

Pewnie zapytacie o nogi. Otoż, gdy ćwiczyłem z ciężarami to po krótkim czasie zaczynały się bóle w nogach, które na pewno były spowodowane tym, ponieważ gdy na próbę odstawiłem trenowanie nóg - ból minął. Głównie robiłem wykroki oraz przysiady ze sztangą, możliwe iż coś robiłem źle albo po prostu te ćwiczenia nie są dla mnie.

No i tutaj już pytania:
- czy ten plan oceniacie na plus czy jednak coś do zmiany? (Dodam tylko, iż mimo przewagi treningu z ciężarami nad SW trening ten ma mi dodać atrybuty przydatne do walk.
- na treningu są biegi, rowerek, skakanka oraz rozciąganie jeśli chodzi o nogi, wiem że jakiejś wielkiej siły i budowy nóg mi to nie da, a nie chciałbym robić tylko góry więc proszę o pomoc, co można tutaj zrobić?
- jak wykonywać dane ćwiczenia, eksplozywnie czy wolno, siłowo? Aktualnie mieszam, zależnie od tego jak się czuję.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
1535
1
dodał odpowiedź 10 października 2015 21:08
I to jest świetne pytanie Bo trenuję od ponad roku kick boxing mam trening Pon-Śr-Pt a od jakiegoś czasu dodałem sobie trening na drążku
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie