Zadaj pytanie

Trening na spalenie "oponki" i masę.

Witam mam 24 lata 183 cm i 82kg, trochę mi brzuch urósł chciałbym go zrzuci i zwiększyć masę mięśniową a po osiągnieciu celu zrobić rzeźbe. Bez chodzenia na siłownie, jako domator, jakie ćwiczenia/diete/suplementy polecacie. I czy "faszerować" się kreatyną na masę mięsniową?
306
3
dodał odpowiedź 12 marca 2016 18:30
Witam , w domu można bardzo fajnie poćwiczyć , polecam podstawowe ćwiczenia takie jak pompki wąsko , szeroko , z oderwaniem dłoni od podłoża , . Pompki w staniu na rękach prz ścianie , Przysiady , Przysiady z obciązeniem tzrymanym przed sobą , , Brzuszki w różnych ustawieniach , Planki . Bardzo pomocny okazał by sie drążek zamocowany np w futrynie - budowanie mieśnii pleców i brzucha. Co do diety pamiętaj o odpowiedniej podaży kalorii , jeśli budujesz masę mieśniową to musi byc dodatni . Kreatyna po około 2-3 miesiącach mozna suplementować ale to raczej przy intensywnym treningu. Pozdrawiam
dodał odpowiedź 14 marca 2016 11:52
nie spalisz tłuszczyku z brzucha jednoczenia budując mase mięśniową. Musisz wybrac albo ujemny albo dodatni bilans kaloryczny , powyżej zatłuszczenia 15 % bf , polecam raczej zrobić redukcje bo zalejesz sie jeszcze bardziej na masie.
dodał odpowiedź 16 marca 2016 22:23
Nie spalisz tłuszczu jednocześnie budując masę mięśniową.Spalając tłuszcz(chudnąc) musisz jeść mniej niż potrzebujesz(ujemny bilans kaloryczny). Podczas takiego okresu nieuniknione są procesy kataboliczne,czyli rozpadu mięśni.Podczas budowania masy mięśniowej zwiększa się wagę(dodatni bilans kaloryczny),więc co za tym idzie,powiększa się % tkanki tłuszczowej.Co do treningu jest miliony zestawów ćwiczeń na YT , więc wystarczy chwilę posiedzieć i gotowe,suple do tego są zbędne.Pozdrawiam
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie