Zadaj pytanie
29 maja 2016 15:01

Crossfit a duża wada wzroku

Witam,
od dłuższego czasu chciałabym rozpocząć treningi crossfit. Jednak zastanawiam się czy w moim przypadku jest on wskazany. Mam dość dużą wadę wzroku: -6 i cylinder 2,25 na jednym oku i -4,5 i cylinder -1,75. Wiem, że z powodu zwiększenia ciśnienia w gałce ocznej nie mogę wykonywać większości figur w poledance i ciekawi mnie czy w przypadku ww. treningu byłoby podobnie. Kolejnym problemem jest dla mnie to, że kilka lat temu przeszłam rekonstrukcję więzadła krzyżowego przedniego i choć ćwiczę regularnie to w przypadku ćwiczeń obciążających kolana odczuwam ból.
4399
1

Witam. Nie sądzę by Twoja wada wzroku mogła się powiększać i negatywnie działać na twój wzrok. Oczywiście trening typu crossfit to ogromne obciążenie dla całego naszego organizmu, jednak znam osoby, które posiadają większe wady wzroku i z powodzeniem

wiczą bardzo ciężko.

Po tak poważnej kontuzji musisz ciągle wzmacniać operowaną nogę. pamiętaj o dobre rozgrzewce, wykonuj

wiczenia stabilizujące na nierównych powierzchniach. Roluj i rozluźniaj tkanki miękkie w szczególności dolnych kończyn. Jeśli ból po treningu jest duży chłodź bolące kolano

 

✔ Kupuj odżywki na trec.pl i zbieraj zniżki

 

 

 

✔ Zobacz nasze filmy na Youtube 

 

 

 

dodał odpowiedź 29 maja 2016 15:02
Wkradł się błąd - oczywiście chodziło o cylinder 1.75, a nie -1,75.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie