Zadaj pytanie

Witamina D3 czy opłaca się stosować?

Hej, jak sami widzicie nasze polskie lato nas nie rozpieszcza. Przez brak słońca mam problemy z nastrojem. Znajoma powiedziała mi, że to niby przez brak witaminy D3. Chciałam zapytać fachowców czy rzeczywiście powinnam brać witaminę d3? Dodatkowo nie ukrywam, że pracuję po 12h więc jak wychodzę z pracy to słońca i tak nie ma…
919
0

Cześć,

Wiem, że to zabrzmi śmiesznie, ale wyskocz co jakiś czas na solarium, na parę minut 3-5 minut, bo skoro nie widzisz światła organizm oprócz witaminy D3 nie wydziela również hormonów szczęścia. Następna sprawa w okresy kiedy nie ma słońca, albo tak bardzo ciężko pracujesz to oprócz solarium raz na jakiś czas zacznij stosować po 1 kapsułce VIT. D3 + K2. I tak witamina D3, a raczej jej brak wpływa bardzo źle na nastrój wręcz depresyjnie jest to udowodnione badaniami, gdzie w krajach w których jest mało słońca ludzie popadają częściej w depresje.

Pozdrawiam

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie