Zadaj pytanie
9 września 2016 23:24

Jak połączyć siłownię z boksem?

Witam,

Czy można jednego dnia trenować na siłowni oraz worku bokserskim? Np rano siłownia, a wieczorem worek?

Mój aktualny plan treningowy to siłownia (poniedziałek, środa, piątek), zajęcia w grupie - street fight (wtorek oraz czwartek) i do tego chciałbym jeszcze kontynuować typowy trening na worku bokserskim w celu zwiększenia siły uderzenia...

Bardzo proszę o pomoc w jaki sposób to wszystko połączyć i czy w ogóle się da...

Z góry dzięki! :)
3038
3
dodał odpowiedź 10 września 2016 07:50
W takim razie przerwa między siłownią a workiem powinna trwać 8h. Do tego powinieneś mieć dobrze dopiętą dietę, dobrane suplementy po to i perfekcyjną higienę snu aby dopasować obciążenia treningowe do regeneracji organizmu.
dodał komentarz 10 września 2016 09:16
Dzięki za odpowiedź o to mi właśnie chodziło. Dieta póki co jeszcze pod kątem delikatnej redukcji jest trzymana, tak żeby leciało 0,3-0,5kg tygodniowo, oczywiście z zachowaniem odpowiedniego makro. Z suplementów na ten moment: BCAA (w dni treningowe 5g) , omega3, witaminy/minerały. Wchodząc na tę intensywność treningów chciałbym dorzucić jeszcze kreatynę (1x dziennie 5g) i ZMA przed snem. Czy czegoś jeszcze tu brakuje Twoim zdaniem? Nad snem muszę popracować, ale staram się trzymać to 7h chociaż :)
dodał komentarz 10 września 2016 09:44
Przy redukcji, nie ćwicz za dużo bo się wypalisz i stracisz motywację. Na sen 5mg melatoniny(bezpieczna nawet przy 6 letnim stosowaniu). Dorzuć jakieś adaptogeny na zbicie kortyzolu na noc jak ashwagandha(dobra jest ta z PharmVit 180 tab bierz około 0,5-1g). Omega 3 trzymaj z dala od treningów(chyba że uznasz że masz za dużo stanów zapalnych w organizmie lub jesteś mocno osłabiony). Oczywiście wszystko zależy od twojego portfela polecam zajrzeć na kanał youtube Mateusz"Donaj"Donajski i masz tam filmik suplementacja fightera i nie tylko. Dla regeneracji organizmu dorzuć obowiązkowy mobility.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie