Zadaj pytanie

Witamina D - suplemnetacja zimą

Cześć. Zbliża się zima i z tego co słyszałem wiele osób suplmentuje w tym okresie dodatkowo witaminę D. Proszę o odpowiedź w jakim celu miałbym spożywać tą witaminę?
993
0

Cześć, Jeśli masz jasną karnację, a w okresie jesienno-zimowym nie będziesz eksponował swojego ciała na słońce, to powinieneś zacząć jak najbardziej stosować witaminę D ale w obecności witaminy K2Mk7. Dlaczego powinieneś stosować witaminę D – dlatego, że pośrednio może się przyczynić do lepszego samopoczucia – udowodniono, że ludzie ze stanami depresyjnymi maja jej niski poziom, następnie niedobór witaminy D3 wpływa na zwiększony apetyt, co czasem nie jest korzystne, a jeśli chodzi powiązanie ze zdrowiem to niedobór witaminy D przyczynia się do powstawania osteoporozy czyli z wiekiem spada gęstość kości, dotyczy to też kobiet w okresie menopauzy – żeby pomóc wystarczy dodać do suplementacji witaminę D koniecznie z witaminą K2Mk7. Ponadto niedobory witaminy D3 i k2 wpływają na zwiększenie ryzyka różnych chorób, nowotworów, szczególnie pewnie przemówią Tobie takie argumenty jak nadciśnienie tętnicze, nowotwór prostaty, jelita grubego, cukrzyca i to czego nie chcemy to przyspieszenie starzenia się organizmu. Dlatego warto dodać ale pamiętaj nie dawaj dużej dawki, bo witamina D może magazynować się w organizmie i nie trzeba jej dużych ilości. Pozdrawiam Heja

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie