Zadaj pytanie

Pytanie o interwały.

Witam. Moje pytanie dotyczy interwałów. Trenuję systemem push and pull 3 x tydzień dodatkowo na bieżni interwał 10 minut, który z czasem chcę zwiększyc do 30 minut. Pytanie czy powinienem go właśnie do tych 30 minut zwiększać, ( obecnie wygląda to tak na bieżni 1 minuta marszu-1minutabiegu-1minuta szybkiego biegu) 2 aspekt pytania to czy interwały wykonywac od razu po treningu siowym czy w dni nietreningowe jako samodzielny trening i jakie są wady i zalety takiego rozgraniczenia? dzieki i pozdro
1634
3

Witam. Trening interwałowy to bardzo trudny rodzaj treningu. Wymaga on dość sporego stopnia zaawansowania oraz poziomu sprawności ogólnej. Trening ten spala mnóstwo kalorii, poprzez wysoką konsumpcje tlenu w znaczny sposób podkręcając naszą przemianę materii i metabolizm. Dzięki czemu nasz organizm na wiele godzin po zakończeniu treningu będzie spalał kalorie.  Co do Treningu interwałowego, jest to trening bez ciężaru, wykonywany na "długu tlenowym". Można go wykonywać wszędzie, na bieżni, rowerze, w terenie czy na siłowni. Interwał charakteryzuję się wykonywaniem maksymalnej pracy w określonej jednostce czasu. Interwały możesz wykonywać zarówno po treningu siłowym jako osobną jednostkę treningową wszystko zależy od intensywności oraz zamierzonej długości interwału. Przedstawiony plan jest dobrą propozycja. Wszystko uwarunkowane jest Celem jaki chcesz osiągnąć. Wykonywanie interwału przez 30 min po treningu siłowym, grozi katabolizmem mięśniowym.  Osobiście jestem za wykonywaniem interwałów w krótszych odcinkach czasowych, wraz z pełną intensywnością. Powodzenia

dodał odpowiedź 19 września 2016 15:50
Sorki miao być 15 minut........
dodał odpowiedź 19 września 2016 17:01
Jak nie robisz interwałów z pulsomierzem to to nie są interwały. Masz mieć w trakcie serii roboczej tętno 80-95%. A do 60% w czasie odpoczywania.
dodał odpowiedź 19 września 2016 18:23
Mateusz a po czym wnioskujesz ze nie trYmam wlasnie takich wartosci???akurat obliczenie odpowiiednio % swojego pulsu nie sprawilo mi klopotu...a Ty nie udzieliles odpowiedzi na zadne z moich pytan.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie