Zadaj pytanie

Witamina D - suplementacja, dawkowanie

Siemka. Mam pytanie co do suplementacji Witaminy D. Czy spożywanie podwójnej zalecanej dawki może mi jakoś zaszkodzic? Prosze o wyjaśnienie tematu.
860
0

Cześć, Tak może zaszkodzić i zdrowiu i portfelowi – portfelowi dlatego, że witamina D kumuluje się, magazynuje i nie trzeba jej dostarczać w dużych ilościach. Natomiast jeśli chodzi o zdrowie to nadmiar witaminy D3 w szczególności, kiedy witamina D nie jest dostarczana z witamina K2MK7 gromadzi się w różnych tkankach np. tętnicach, nerkach, podobno też zwiększa się zapadalność na kamicę pęcherzyka żółciowego. Pozdrawiam

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie