Zadaj pytanie
26 sierpnia 2018 22:56

Tryptofan a testosteron

Czy zażywanie L-tryptofanu zmniejsza poziom testosteronu? Jeśli tak to czy można równolegle brać booser testosteronu?
Jak długo można zażywać tryptofan? Kiedy zrobić przerwę?
867
1

Witaj

Suplementacja tryptofanem nie zmniejsza poziomu testosteronu. Przyjmowanie tryptofanu przed snem wywiera wręcz odwrotny efekt w tym aspekcie. Tryptofan to aminokwas, który znajdziemy w składzie suplementów, które zalecane są przed snem w celu poprawy jego jakości.

Tryptofan w organizmie przekształcany jest najpierw w serotoninę a następnie melatoninę, która zarządza dobowym cyklem człowieka (rytm sen – czuwania). Bez melatoniny nie jesteśmy w stanie zapaść w długi regenerujący sen, którego integralnym elementem jest emisja głównych hormonów anabolicznych w tym właśnie testosteronu czy hormonu wzrostu. Z tego względu w wielu wieloskładnikowych suplementach z grupy boosterów testsosteronu znajdziemy właśnie tryptofan lub jego pochodną 5HTP. Podsumowując, tryptofan poprawia nocną regenerację, jakość snu szczególnie gdy ciężko trenujemy lub intensywnie żyjemy. A pamiętajmy, że niedobory snu będą szczególnie negatywnie odbijać się na poziomie testsosteronu.

To, jak długo można przyjmować tryptofan zależy od celu jego przyjmowania. Jeżeli suplementowany jest właśnie przed snem to nie jest wymagane robienie przerwy.

 

Pozdrawiam

dodał odpowiedź 30 sierpnia 2018 19:32
dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie