Zadaj pytanie
7 września 2018 11:26

Za wysoki testosteron

Mam pytanie, mam podwyższony poziom testosteronu naturalnie. Niby fajnie , bo lepiej się buduje, ale jestem kobieta ,wiec minusem są wypryski na mojej twarzy. ( pco). Lekarz endokrynolog ,ze jedynie tabletki antykoncepcyjne, ale ja zawsze złe się po nich czuje i nie chce. Czy są jakieś inne metody? Bardzo dziękuje za odpowiedz
60
0

Witam

Lekarz endokrynolog ma rację. Dobrze dobrane tabletki antykoncepcyjne pozwolą obniżyć zbyt wysoki poziom męskiego hormonu, który w nadmiarze wywołuje szereg form maskulinizacji u kobiet (męskich cech). Na razie występuje u Ciebie trądzik hormonalny, potem mogą jednak wystąpić inne, niepożądane skutki zbyt wysokiego poziomu testosteronu: jak przerost łechtaczki, zanik sutków, zmiana tonu głosu.

Nie obawiaj się tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli będą odpowiednio dobrane, nie będziesz czuła się po nich źle. Aby uniknąć skutków ubocznych ich stosowania jak przyrost tkanki tłuszczowej, lekarz powinien zlecić szczegółowe badania poziomu hormonów płciowych.  Z tego co wiem powinny być one wykonane w 3 dniu cyklu. Warto również pokusić się o diagnostykę nadnerczy, które odpowiadają za produkcję testosteronu u kobiet.

 

Pozdrawiam

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie