Zadaj pytanie
9 września 2018 22:40

Prosze o ocene

Witam Panie Michele na początku chciałem podziękować za cenne wskazówki i porady dzięki poradą zapytaj trenera zgubiłem 20 kg widać już zarysy 6paku ogólnie gołym okiem widać bardzo duże postępy za które naprawdę dziękuje moje pytanie odnosi się treningu serii czy jeżeli rok czasu trenuje np klatka 4 ćwiczenia po 4 serie nie zmieniając ciężaru czy po takim okresie należy wprowadzić jakieś zmiany przeważnie robie po 15 powtórzeń dodam że moje zatłuszczenie organizmu jest jeszcze spore ale widac już rzezbe zgóry dziekuje
228
0

Witaj

 

W treningu należy wprowadzać regularne zmiany, gdyż niestety mięśnie szybko przyzwyczajają się do bodźców wysiłkowych i wówczas trening przestaje przynosić efekty. W tym celu należy co 6- 8 tygodni zmieniać różne parametry treningu. Modyfikować można: rodzaj ćwiczeń, obciążenia, czas przerw, zakres powtórzeń, ale także tempo wykonywania ćwiczeń (czyli czas trwania pojedynczego powtórzenia). Pamiętaj, że gdy wykonujesz każde powtórzenie w wolniejszym tempie powoduje to zwiększanie zaangażowania mięśniowego, a co za tym idzie intensywności całego treningu.

Staraj się cyklicznie zwiększać stosowane obciążenia, gdyż, gdy mięśnie adoptują się do treningu i ich siła naturalnie wzrasta. Jeżeli nie będziemy zwiększać obciążeń, przestaną one być skuteczne. Wówczas zamiast zwiększać objętość mięśniową nastąpi wyłącznie poprawa wytrzymałości mięśniowej.

Po każdym treningu zadbaj o regenerację mięśniową. W tym celu przyjmij porcję węglowodanów (np. Max Carb) + antykataboliki (m.in. BCAA i Glutamina). Dbaj szczególnie o mięśnie, gdyż pamiętaj, że im więcej ich masz, tym łatwiej pozbędziesz się znienawidzonego tłuszczu.

Jednocześnie nie rezygnuj cały czas z treningów aerobowych (np. jazda na rowerze stacjonarnym przez przynajmniej 30 minut), które przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej.

 

Powodzenia

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie