Zadaj pytanie

Jakie są ćwiczenia obciążające kręgosłup?

Mam dyskopatię szyjną i problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Proszę o listę ćwiczeń, których nie powinnam wykonywać. Interesują mnie ćwiczenia z każdej dziedziny.
1314
0

Witam

Twój przypadek wymaga konsultacji z fizjoterapeutą lub dobrym terapeutą manualnym. Bez tego możesz w czasie treningu doprowadzić do kontuzji i pogłębiać istniejące problemy z kręgosłupem. Proste ćwiczenia, które zaleci fizjoterapeuta w celu wzmocnienia odcinka szyjnego, można wykonywać w domu. Dyskopatia szyjna to najczęściej efekt siedzącego trybu życia, dużej ilości czasu spędzanego przed komputerem.
Nie podejmuj samodzielnie treningu w siłowni zanim nie zasięgniesz porady lekarskiej. Dobór ćwiczeń powinien być podyktowany wcześniejszą indywidualną diagnozą anomalii kręgosłupowych, której bez możliwości obejrzenia sylwetki nie sposób postawić.

W przypadku problemów z odcinkiem lędźwiowym nie wykonuj żadnych ćwiczeń obciążających go jak np. martwe ciągi, wiosłowania, ćwiczenia w opadzie tułowia. W ćwiczeniach wybieraj raczej pozycje siedzące i leżące niż stojące, które często mają tendencję do powiększenia lordozy lędźwiowej. Koniecznie ćwicz w pasie treningowym (sztywny do ciężarów).

 Dobór właściwych ćwiczeń zależy od tego, na czym dokładnie polegają problemy z odcinkiem lędźwiowym: czy lordoza jest zniesiona czy przesadnie pogłębiona, w jakiej kondycji znajdują się mięśnie brzucha. Dopiero mając odpowiedzi na te i szereg innych pytań, wykwalifikowany fizjoterapeuta lub trener personalny może indywidulanie dobrać program ćwiczeń.

 

Pozdrawiam

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie