Zadaj pytanie

Czy można łączyć siłownie z kalisteniką tzw. Street Workaut

Witam chciałbym się dowiedzieć czy mogę łączyć siłownie z kalisteniką.Moim planem jest 6 dniowy trening 3 razy w tygodniu siłownia i 3 kalistenika czy jest to dobry pomysł?
112
0

Witam

Jak najbardziej to bardzo dobry pomysł, gdyż kalistenika to także także trening siłowy, tyle że z oporami własnego ciała. Brak dodatkowych obciążeń w kalistenice wcale jednak nie oznacza, że jest to łatwiejsza forma treningu. Myślę, że wprost przeciwnie.

Wykonanie podstawowoych ćwiczeń kalistenicznych jak podciąganie na drążku czy wyprosty przedramion na poręczach sprawiają wiele trudności osobom ćwiczącym w siłowniach.Z tego względu mądrze rozpisany trening w siłowni może jedynie pomóc podnieść siłę określonych grup mięśniowych niezbędną do wykonania ćwiczeń kalistenicznych.

Na pewno nie nastawiaj się  w siłowni na rozbudowę masy mięśniowej, gdyż przesadnie duże gabaryty mogą stanowić przeszkodę w osiąganiu postępów w kalistenice. Stawiałabym bardziej na poprawę wytrzymałości mięśniowej.

Po każdym treningu, zarówno tym w siłowni jak i kalistenicznym, pamiętaj, że warunkiem rosnącej adaptacji mięśniowej jest kompleksowa regeneracja mięśniową, której najważniejszym elementem jest odnowa zasobów glikogenu mięśniowego (węglowodany np. Max Carb lub Vitargo).

 

Pozdrawiam

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie