Zadaj pytanie

Kreatyna + BCAA

Witam
Kreatyna i Bcaa jak połączyć te dwa suplementy jak brać w DNT I DT i jaką ilość obu suplementów przyjmować?
Pozdrawiam
917
1

Witam

Co do kreatyny, jeżeli bierzesz ją w celu zwiększenia siły i masy możesz przyjmować ją na kilka sposobów. W cyklu jednofazowym bierz kreatynę 2 razy dziennie w dawkach po 5 – 7 g. Pierwszą porcję przyjmuj rano na czczo lub przed treningiem. Drugą zawsze po treningu – to jest pora przyjmowania kreatyny, której nie można pominąć. Po treningu organizm nastawiony jest na regenerację i warto wykorzystać możliwość nadkompensacji zasobów fosfokreatyny mięśniowej. Kreatynę można łączyć z aminokwasami, w tym z BCAA. Najważniejszą porą przyjmowania BCAA jest czas przed i po treningu, w  dawce 5 – 10 g zależnej od masy ciała. Po treningu sugeruję połączyć kreatynę i BCAA z carbo. Jeżeli możesz sobie pozwolić na to finansowo radzę porcję BCAA przyjąć również rano, bezpośrednio po przebudzeniu, z uwagi na wysoki poziom kortyzolu.

W dni bez treningu, gdy jesteś na cyklu kreatynowym, przyjmuj 2 – 3 mniejsze porcje kreatyny (2-3g) na 30 minut przed posiłkami. W przypadku BCAA przyjmij porcję rano na czczo oraz 1 – 2 mniejsze ( około 2 g) przed posiłkami.

Przyjmując kreatynę nie zapominaj, że w czasie jej suplementowania musisz pić więcej wody – nawet 5- 6 l, gdyż właściwe nawodnienie organizmu stanowi warunek działania kreatyny.

 

Pozdrwiam

dodał odpowiedź 2 października 2018 23:08
Super dzięki za dokładne zbliżenie tematu. Pozdrawiam
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie