Zadaj pytanie
23 września 2018 11:41

Jak zacząć redukcje.

Witam.
Chcę zacząć dietę redukcyjną. Mam 156 cm 44kg, 30 lat. Trening HIIT 2-3 razy w tygodniu po 50 minut.
Tkanka tłuszczowa odłożona głownie na udach, pośladkach i w okolicy brzucha. Jak komponować posiłki ilość BTW , by trningi były efektywne i co jesc.
220
0

Witam

Sugeruję dietę o zrównoważonym stosunku białka do węglowodanów. Przy 5 – 6 posiłkach dziennie każdy powinien średnio dostarczać: 20 g B, 20 g W i 5 g T. Przykładowy posiłek wyglądałby wówczas następująco: 90 g grillowanego fileta z piersi kurczaka, 25 g ryżu brązowego i 10 g uprażonego słonecznika, plus niskowęglwodanowe warzywa (pomidory, ogórki, sałaty, brokuły, kalafior…). Inny wariant to na przykład: 180 g serka wiejskiego lekkiego, 20 g płatków owsianych górskich, pomidorki koktajlowe, szczypiorek, ogórek, papryka.

Umiejscowienie tkanki tłuszczowej na udach, pośladkach i brzuchu wymaga zachowania ogromnej ostrożności w doborze produktów węglowodanowych w diecie. Unikaj słodyczy, wyskoglikemicznych produktów (czyli tych, które szybko podnoszą poziom cukru we krwi)  jak biały ryż czy białe pieczywo .

Pamiętaj, żeby po treningu spożyć niewielką  porcję węglowodanów (0,5 g na 1 kg masy ciała). Nie będą one stymulowały rozwoju tkanki tłuszczowej, a po ciężkim treningu HIT pozwolą utrzymać szybkie tempo przemian metabolicznych, które jest podstawą spalania tłuszczu.

Może warto na trening ubierać spodenki neoprenowe, które zwiększą przemiany termiczne w obszarze ud i pośladków.

 

Pozdrawiam

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie