Zadaj pytanie

Ból pleców- co robić?

Dzień dobry.
Odczuwam bardzo ostry ból pleców, prawdopodobnie prostownika. Ból wyraźnie nasila się przy schylaniu. Czy ktoś z Waszego zespołu mógłby doradzić ćwiczenia, które mogłabym wykonać żeby ulżyć sobie w bólu? Czy mogę normalnie trenować? Co ewentualnie wykluczyć z planu treningowego? Dodam, że ta kontuzja zdarza mi się po raz kolejny. Z góry dziękuję za odpowiedź
83
0

Witaj

Jeżeli ból wynika z prostego przetrenowania tego mięśnia wystarczą odpowiednie ćwiczenia rozluźniające i stretching. Zwykły koci grzbiet wykonywany w klęku podpartym kilka razy dziennie powinien przynieść ulgę spiętemu mięśniowi prostemu grzbietu.

Jeżeli ból pojawia się często i występuje u Ciebie pogłębiona lordoza lędźwiowa unikaj ćwiczeń w pozycji stojącej, które wymuszają większy przeprost w tym odcinku kręgosłupa. Wybieraj pozycję siedzącą lub leżącą. Na pewno wyeliminuj wszelkie ciężkie ćwiczenia jak wiosłowanie sztangą, martwy ciąg, i wszelkie inne gdzie w pozycji wyjściowej występuje opad tułowia w przód.  W czasie treningu siłowego zakładaj pas do ciężarów, który chroni odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

W takiej sytuacji warto również wzmocnić mięśnie brzucha, które można wykonywać na każdym treningu. Ta partia mięśniowa, przy przykurczonych mięśniach odcinka lędźwiowego, zazwyczaj jest osłabiona.

Jeżeli taka sytuacja pojawia się notorycznie najlepiej odwiedzić dobrego terapeutę manualnego, który indywidualnie dobierze odpowiednie ćwiczenia korygujące.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie