Zadaj pytanie

Czy moge więcej trenować?

Ćwiczę 5 razy w tygodniu wieczorem w domu z płytami P.Ewy Chodakowskiej. Trening trwa ok. 45-60 min.
Z racji tego, że moja cała aktywność fizyczna ogranicza się do właśnie tych treningów chciałam spytać, czy mogłabym dodać trzy razy w tygodniu trening na brzuch rano co drugi dzień trwający rownież ok.45 min. Czyli plan wyglądałby tak: Poniedziałek: trening wieczorem, wtorek: trening rano i wieczorem, czwartek: trening rano i wieczorem, piątek: trening wieczorem, sobota trening rano i wieczorem. Środa i niedziela wolna od treningow.
Zaplanowałam to sobie tak, że trening rano to brzuch a wieczorem to cardio lub siłowe, angażujące całe ciało.
Ćwiczę już od ok. 2 lat więc początkującą nie jestem.
Z gory dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
102
0

Witam

Mięśnie brzucha należą do mięśni posturalnych, czyli takich, które zaangażowane są w utrzymanie prawidłowej postawy ciała, stąd można je trenować każdego dnia. Jak najbardziej, jeżeli czas pozwala możesz w tygodniowy plan treningów wpleść treningi mięśni brzucha.

Przedstawiony przez Ciebie harmonogram treningów jest intensywny stąd nie zapominaj o kompleksowej regeneracji powysiłkowej, szczególnie po treningach siłowych. Zawsze po ich zakończeniu przyjmij porcję węglowodanów – około 30 – 40 g, najlepiej w płynnej postaci. Trening brzucha możesz wykonywać na czczo, jednak siłowy i cardio powinny być poprzedzone spożyciem posiłku, który może stanowić porcja izolatu białkowego z płatkami owsianymi i masłem orzechowym bez cukru.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie