Zadaj pytanie
15 grudnia 2018 19:03

Czy codziennie boks i trening siłowy doprowadza do przetrenowania ?

Witam, trenuje dziennie po 4 h boks i kickboxing ćwiczę takze podciąganie na drążku czy łączenie tych ćwiczeń nie doprowadzi do przetrenowania ?
Z góry dziekuje za odpowiedz
1896
1
dodał odpowiedź 2 lutego 2019 01:04
Witam, trenuje sporty uderzane od 8 lat. Z doświadczenia wiem że taki tryb treningowy nie da stu procentowego progresu, boksujac 4h dziennie + trening siłowy to wiele za dużo, sam po pewnym czasie poczujesz skutki przetrenowania. Stracisz na szybkości dynamice sile twój organizm nie ma kiedy się regenerowac. Wszystko zależy także od intensywności i rodzaju treningu np. Tenujac dziennie boks zależy też od rodzaju tego treningu jeśli jednego dnia robisz ciężkie sparingi lub wytrzymałość drugiego wskakujesz na lekkie tarcze żeby to rozruszac z autopcji wiem, że nie doprowadzi to do przetrenowania ale jadąc dziennie że tak powiem na 100% szybko popalisz mięśnie zaczną boleć stawy.. Cofniesz się krok w tyl. Ja osobiście stosuje medote piramidy tzw. W pon zaczynam od ciężkiego treningu siła itd. Wtorek technika tarcza środa sparingi i do końca tyg schodze z obrotów osobiście zawsze zostawiam jeden dzień na całkowitą regenerację sauna basen. Każdy organizm inaczej reaguje ma inną granice przetrenowania. Musisz dobrze zgrac wszystko w całość tlen siłę szybkość dynamikę.. Nie mówiąc oczywiście o okresie przygotowań do walki/turnieju tu już najlepiej poprowadzi Cie trener. Trenuj obserwuj swój organizm pozdrawiam :)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie