Zadaj pytanie

Dostałem w prezencie ashwagandhe, czy ma ona jakieś skutki uboczne?

215
0

 Ashwagadha to zioło, którego polska nazwa brzmi witania ospała.  Ashwagandha należy grupy adaptogenów, czyli środków poprawiających ogólną odporność organizmu. Nie musisz się obawiać o jakiekolwiek skutki uboczne, gdyż w składzie tej rośliny nie ma żadnych związków uzależniających czy substancji negatywnie wpływających na zdrowie. Jest wręcz odwrotnie, gdyż zaleca się suplementację ashwagandhą np. w celu obniżenia poziomu cukru (zapobieganie cukrzycy) czy kortyzolu – naczelnego hormonu stresu (w nadmiarze prowadzącego do katabolizmu). Ashwagandha doskonale poprawia możliwości adaptacyjne organizmu w okresie natężonych wysiłków, nadmiernego stresu. Warto ją uwzględnić w arsenale suplementów, gdy zależy nam na utrzymaniu wysokiego poziomu testosteronu (a ten wiadomo, po 30 roku życia powoli zaczyna się obniżaćJ).

Jedynym przeciwskazaniem w przypadku Ashwagandhy  jest przyjmowanie leków nasennych, przeciwpadaczkowych czy uspakajających. Wówczas zawsze lepiej wcześniej skonsultować się z lekarzem. Oczywiście nie radzę również sięgania po jakiekolwiek suplementy bez konsultacji lekarskiej w przypadku kobiet karmiących piersią i w ciąży.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie