Zadaj pytanie

Czy ze stosowaniem kreatyny związane są jakieś groźne skutki uboczne?

Hej. Ćwiczę w siłowni już rok. Postanowiłem pierwszy raz wziąć kreatynę. Jednak gdy suplement zobaczyła moja mama strasznie się wystraszyła. Czy ze stosowaniem kreatyny związane są jakieś groźne skutki uboczne?
221
0

W związku z stosowaniem kreatyny nie wiążą się żadne skutki uboczne w przypadku osób zdrowych. Należy pamiętać o konieczności picia dużo większej ilości wody w trakcie przyjmowania tego sztandarowego suplementu. Woda poprawia efektywność działania kreatyny, szczególnie w przypadku monohydratu. Poza tym zawsze należy pamiętać, że woda to najważniejszy warunek anabolizmu mięśniowego. Kreatyna jest wręcz prozdrowotnym suplementem gdyż wspomaga nawodnienie organizmu. Stosowana jest w terapiach klinicznych np. w przypadku zaników mięśniowych i innego rodzaju schorzeń prowadzących do zaburzeń mięśniowych.

Przyjmowanie kreatyny powinno być poprzedzone konsultacją lekarską w schorzeniach nerek. To właśnie ten organ zajmuje się utylizacją kreatyniny, która jest produktem odpadowym metabolizmu kreatyny. Wówczas duże dawki kreatyny mogą przeciążać nerki.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie