Zadaj pytanie

Jakie białko jest najlepsze na masę?

Ile powinienem spożywać białka w ciągu dnia? Ważę 80 kg i moim celem jest rozbudowa masy mięśniowej.
254
0

W diecie ukierunkowanej na budowanie masy mięśniowej bardzo istotne jest utrzymanie właściwego spożycia białka. Jednak pamiętaj, że dieta wysokobiałkowa, bez odpowiedniej ilości węglowodanów i tłuszczu, nie będzie umożliwia realizacji tego celu sylwetkowego. Dieta na masę to średnio:  1,8 – 2,5 g białka ale i 4-6 g węglowodanów i 0,5 – 1,5 g tłuszczu/kg masy ciała. Dokładny bilans makroskładników będzie uzależniony od masy ciała, poziomu tkanki tłuszczowej, aktywności fizycznej.

Zaleca się by w tym okresie utrzymać spożycie na poziomie 2 g na każdy kilogram masy ciała. W Twoim przypadku wychodzi całkiem spora suma – 160 g. Spożycie takiej ilości protein pod postacią tradycyjnych produktów spożywczych może być niełatwe. Taka dobowa ilość białka to w końcu ponad 700 g fileta z piersi kurczaka. Wówczas wygodnie jest uzupełnić podaż białkową jakimś białkiem na masę. Radzę codzienny profil białkowy poszerzyć o odżywkę serwatkową. Białka serwatkowe proponuję włączyć do śniadania i posiłku potreningowego (spożywanego po uzupełnieniu węglowodanów i antykatabolików). Białka serwatkowe po treningu będą idealnym białkiem na masę, ze względu na charakteryzujący je wysoki indeks insulinowy, który stymuluje potreningowy anabolizm.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie