Zadaj pytanie
7 marca 2019 11:41

Moim celem jest zrzucenie tłuszczu

Hej. Mam 23 lata i od 6 miesięcy ćwiczę w siłowni, do tego co dzień godzinę truchtam. Moim celem głównym jest zrzucenie tłuszczu i przy okazji uwidocznienie mięśni. Chciałem sięgnąć po jakiś spalacz tłuszczu, ale się boje gdyż od dziecka choruje na serce. Podpowiedzcie jaki spalacz tłuszczu będzie dla mnie dobry?
106
0

Zanim zdecydujemy, jaki spalacz tłuszczu będzie dla nas dobry należy dobrze rozważyć względy zdrowotne, wziąć pod uwagę rodzaj i intensywność podejmowanej aktywności fizycznej. W przypadku chorób serca czy jakichkolwiek schorzeń układu sercowo – naczyniowego bardzo niewskazane są wszelkie spalacze tłuszczu z grupy termogeników, gdyż zawarte w nich składniki prowokują podwyższanie ciśnienia krwi. Oczywiście obecnie to najmodniejsza grupa spalaczy, po którą sięgają młodzi ludzie także ze względu na pobudzenie organizmu, które one powodują. Na szczęście jest masa innych, skutecznych spalaczy tłuszczu, którymi możesz wesprzeć swoje działania odchudzające. Może suplementacja nimi nie będzie wpływać pobudzająco na organizm jak termogeniki, ale zapewni zdrowe i skuteczne pozbywanie się tłuszczu.

Wykonujesz dużo treningów tlenowych (aerobowych) stąd chcąc zwiększyć w jego czasie udział tłuszczu w przemianach energetycznych postaw na l-karnitynę. Ten suplement wspomaga wykorzystanie kwasów tłuszczowych w czasie wysiłku a przy okazji bardzo prozdrowotnie wpływa na funkcjonowanie całego układu krążenia. Sugeruję dawkę 1500 mg w płynie na 30 min przed bieganiem. Spalanie tłuszczu przyspieszy również spalacz z grupy lipotropów jak np. Fat Transporter firmy trec. Przyjmując jego porcję 3 razy dziennie z posiłkami przyspieszysz emulgację tłuszczu (czyli jego rozbijanie), dzięki czemu organizmowi będzie łatwiej się go pozbyć.

Oczywiście spalanie tłuszczu to także dieta. Może pomyśl nad wprowadzeniem większej ilości białka, kosztem węglowodanów. Część białka w ciągu możesz dostarczyć pod postacią odżywki białkowej. Polecam te oparte na białkach serwatkowych np. Trec Whey 100. Pozwalają one utrzymać regularność spożywania posiłków i zachować wysoką podaż białka, która przyczynia się do zwiększenia wydatków energetycznych organizmu.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie