Zadaj pytanie
8 marca 2019 10:51

Witam, mam 19 lat, ważę 69 kg, ćwiczę od 1 roku.

Jak na razie pojawiły się mi zarysy mięśniowe, ale chciałbym przyspieszyć trochę tempo osiągania efektów treningowych. Jak myślicie czy monohydrat kreatyny pomoże mi, czy nie spuchnę po nim?
131
0

Witaj, jak najbardziej to jest dobry moment na rozpoczęcie suplementacji monohydratem kreatyny. Monohydrat to podstawowa, ale zawsze działająca formuła kreatyny. Decydując się na monohydrat pamiętaj o konieczności picia dużych ilości wody (przynajmniej 4 l). Właściwe nawodnienie jest niezbędne do działała kreatyny w organizmie. Możesz spotkać się z opiniami, że monohydrat kreatyny prowadzi do niepotrzebnego zatrzymywania wody (puchnięcia). Do tego jednak najczęściej dochodzi, gdy przyjmowana jest zbyt mała ilość płynów w trakcie suplementacji kreatyną. Poza tym pamiętaj, że monohydrat kreatyny uwielbia się łączyć z wodą, stąd gdy dociera do mięśni zwiększa także ich uwodnienie. I to jest bardzo pożądany efekt, gdyż dobrze uwodnione środowisko mięśniowe to środowisko anaboliczne!

Przyjmuj monohydrat kreatyny w dawce 4 g, 2 razy dziennie. Najlepiej przed i po treningu. Po treningu koniecznie dostarcz węglowodany (jako np. Max Carb), które przyspieszą domięśniowy pasaż monohydratu kreatyny.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie