Zadaj pytanie

Słyszałem, że warto spróbować jabłczanu kreatyny.

Hej ćwiczę grę w kosza od 3 lat. Ostatnio jednak jestem ciągle zmęczony, co przekłada się na moją formę na boisku. Szczególnie objawia się to gdy są szybkie akcje na boisku. Słyszałem, że warto spróbować jabłczanu kreatyny.
253
0

Jak najbardziej włączenie jabłczanu kreatyny będzie dobrym pomysłem w Twoim przypadku. Zmęczenie może wynikać z wielu przyczyn. Jeżeli zapewniasz sobie zawsze kompleksową regenerację powysiłkową (węglowodany, aminokwasy), dobrze się wysypiasz, twoja dieta  jest prawidłowo zbilansowana, to obniżona wydolność na treningu może wynikać z deficytów energetycznych. Piszesz, że spadek formy odczuwasz w czasie szybkich akcji na boisku. I właśnie w czasie takich szybkich zrywów, będących elementem rywalizacji w grach zespołowych, czy wszystkich dyscyplinach o falowo zmieniającej się intensywności (m.in. sporty walki), bardzo ważną rolę ogrywają najniższe piętra energetyczne, w których kreatyna odgrywa najważniejszą rolę. Najprostszym sposobem na poprawę wydajności tego poziomu przemian energetycznych jest właśnie suplementacją kreatyną, a szczególnie jabłaczanem. Jabłczan kreatyny to forma kreatyny, która jest odporna na działanie kwaśnego odczynu (a taki czyha na kreatynę w układzie pokarmowym), a co za tym idzie łatwiej i szybciej wchłaniana przez mięśnie. Dzięki większej stabilności, jabłczan kreatyny nie powoduje zatrzymywania wody w organizmie, które w przypadku gry w kosza byłoby efektem mało pożądanym.

Poza tym dzięki obecności kwasu jabłkowego w jabłczanie kreatyny następuje poprawa  energetyki przemian tlenowych, które mają przeważający udział w grze w kosza. Jeżeli będziesz odczuwał na treningu wyższy poziom energii to jest to na pewno zasługa jabłczanu kreatyny.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie