Zadaj pytanie

jak schudnąć z ud?

Hej. Trapi mnie typowo kobiecy problem – jak schudnąć z ud? Mam w miarę płaski brzuch a uda, pomimo dużej ilości treningów są cały czas zbyt duże. Ćwiczę co dzień, z dietą raczej średnio.
834
0

Witaj. Bardzo wiele kobiet, szczególnie gdy zbliża się wiosna, zastanawia się jak schudnąć z ud. Chcąc skutecznie odchudzić ten rejon ciała powinniśmy uświadomić sobie, że tkanka tłuszczowa wykazuje odmienną podatność na czynniki lipolityczne w zależności od jej umiejscowienia. I co się okazuje najbardziej oporna na działanie czynników wysiłkowych jest właśnie tkanka tłuszczowa z obszaru ud i pośladków. Duża ilość intensywnych treningów może dodatkowo stymulować rozrost mięśniowy tych partii. Jeżeli więc ćwiczysz, staraj się nie sięgać po zbyt duże obciążenia, wykonuj nawet 30 – 50 powtórzeń w seriach.

Pośladki i uda są nie tylko oporne na wysiłki odchudzające ale co gorsze są bardzo podatne na błędy żywieniowe. Z tego względu, jeżeli chcesz schudnąć z ud musisz zapomnieć o prostych węglowodanach, słodyczach gdyż one szczególnie będą stymulować otłuszczanie ud i pośladków.

Gdy chcemy schudnąć z ud warto ubierać spodenki i pas neoprenowe, które dodatkowo będą generować przemiany termiczne w obszarze ud podczas wysiłku. Oczywiście samo ubieranie takiej odzieży treningowej nie wpłynie na zmniejszanie otłuszczenia, ale przy treningu podniesie skuteczność podejmowanych działań odchudzających.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie