Zadaj pytanie

Rzeźba a nie stracenie na masie

Witam
Mam 21 lat ,ważę 89 kg i mam 186 wzrostu .Niedługo zaczynam kolejny cykl na siłowni .Moim głównym celem jest maksymalne wyrzeźbienie brzucha (obecnie mam tylko zarysy "kaloryfera") i nie chciałbym zbytnio stracić na masie ciała .Moje pytania są następujące :
Jaka dieta będzie odpowiednia dla mnie myślałem o takich proporcjach kalorycznych czyli białko -40%
wegli-35% i tłuszczy 25% a i mam zamiar jeszcze uczęszczać na sztuki walki 2/3 razy w tyg.
Jakie suplementy byś mi doradził ( czy warto w moim wieku kupować jakiś spalacz tłuszczu) i jaki rodzaj treningu ?
Pozdrawiam
553
2
dodał odpowiedź 4 lutego 2014 17:50
Spalacz tłuszczu bierze się po 30stce XD jeśli chcesz zabespieczyć mięśnie przed spadkiem masy, możesz stosować BCAA, a jeśli chodzi o spadek masy ciała, to będzie, bo nie da się spalić tłuszczu tylko z brzucha :D możesz ćwiczyć na siłowni stosując ciut mniejsze ciężary, ale wykonywać w większym tępie większą ilość powtórzeń, bo sztuki walki mogą zastąpić aeroby Powodzenia :D
dodał odpowiedź 5 lutego 2014 16:56
Siema! Przy każdej redukcji będzie utrata masy mięśniowej. Aby zmniejszyć jej utrate należy ćwiczyć na dużych ciężarach (poprawnie technicznie) z mniejszą ilośćią pow. Do tego podnosi się trochę weglowodany by ta regeneracja (ktora jest slabsza podczas redukcji) była lepsza. Do tego możesz dodać tak jak kolega napisał BCAA, glutamine. No i niestety, powtórzę po koledze, ze nie mozna wybrac miejsca, z ktorego schodzi tluszcz :) a spalacz mysle, ze bedzie zbedny. Pozdrawiam :)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie