Zadaj pytanie

Jaki trening na wzmocnienie łokci, na kontuzję łokcia ?

Witam ! Mam takie pytanie..
Jakimi treningami wzmocnić łokcie ?
Jeden z łokci strasznie mnie kuje przy wykonywaniu treningu tricepsa na wyciągu, przy klatce na skosie i przy treningu barków.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam Arek !
2811
1

Witaj!

 

Za sprawność i siłę stawu łokciowego w głównym stopniu odpowiadają zginacze, czyli biceps oraz triceps, a więc... zacznij od rozgrzania bicepsów, 2 serie rozgrzewkowe, a dopiero potem 2 serie rozgrzewkowe na triceps, niewielki ciężar, duża liczba powtórzeń, możesz robić na triceps niepełne wyprosty żeby oszczędzić staw łokciowy w tym okresie. Możesz wykorzystać np. hantle i robić prostowanie ramion w siadzie.

 

Jeśli jest to mocne kłucie to dobrze by było gdybyś dał mu trochę odpocząć. Np. całkowicie zrezygnował z treningów żeby nie pogłębić kontuzji. Dorzuć jakąś dobrą maść i smaruj. Jeśli możesz robić treningi bo kłucie nie jest tak uporczywe to zacznij od solidnej rozgrzewki jak wyżej.

 

 

 

dodał odpowiedź 25 marca 2014 20:29
"zginacze, czyli biceps oraz triceps" oślepłem. Co do bólu w łokciu, mam podobnie, rozgrzewka pomaga.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie