Zadaj pytanie

Ćwiczenia na triceps - Prostowanie ramienia bokiem na TRX

Przedstawiamy kolejny odcinek, w którym Paweł Zontek pokazuje jak wykonywać trening na taśmach TRX. Tym razem ćwiczenie na triceps.

2933
0

Taśmy TRX dają nam bardzo szerokie pole do popisu. Możemy wykonywać na nich ćwiczenia na nogi, brzuch a  także na triceps. W dzisiejszym odcinku Zapytaj Trenera Paweł Zontek pokaże ćwiczenie na triceps dla zaawansowanych wykonywane jednorącz. Triceps to mięsień z przewagą włókien szybkokurczliwych więc nie trzeba wykonywać dużej ilości ruchów w serii wystarczy od 8 do 10 powtórzeń.

POZYCJA WYJŚCIOWA:

Chwytamy TRX nachwytem i ustawiamy się bokiem, tak jak na zdjęciu poniżej. Rękę nie ćwiczącą kładziemy sobie luźno na brzuchu. Drugą rękę unosimy do boku tak aby nasz łokieć był na wysokości barków a nadgarstek był sztywny i nieruchomy. Delikatnie pochylam sie na bok aby obciążyć ćwiczące ramię. Spinamy mięśnie brzucha i trzymamy cały czas sztywno korpus. Nogi złączone.

Paweł Zontek pokazuje jak poprawnie wykonać ćwiczenie na triceps przy użyciu taśm TRX

POZYCJA KOŃCOWA:

Powtórzenie polega na ugięciu ramienia w stawie łokciowym jak najniżej z jednoczesnym wdechem powietrza. W trakcie uginania ramienia należy pamiętać o wysoko podniesionym łokciu. Kiedy już dojdziemy do najniższej pozycji prostujemy ramię do pozycji wyjściowej używając do tego tylko siły tricepsa i wydychamy powietrze ustami.

Paweł Zontek pokazuje jak poprawnie wykonać ćwiczenie na triceps przy użyciu taśm TRX

 ZOBACZ TEŻ:

JAK UNIKAĆ BŁĘDÓW NA SIŁOWNI - PRZODOPOCHYLENIE MIEDNICY

BADANIA LABORATORYJNE - DLACZEGO WARTO WYKONYWAĆ MORFOLOGIĘ ORAZ BADANIA MOCZU?

WITAMINA C: WŁAŚCIWOŚCI, ZASTOSOWANIE, DAWKOWANIE

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie