Zadaj pytanie

ĆWICZENIA NA PLECY: Wiosłowanie złożone (Compound Row)

Tym razem w odcinku serii Nietypowe Ćwiczenia z Pawłem Zontkiem Wiosłowanie Złożone - ćwiczenie na plecy.

1868
0

Ćwiczenia na plecy są coraz to bardziej modyfikowane. Wiosłowanie możemy wykonywać za pomocą sztangi, hantli lub wyciągu. Wszechstronność ćwiczeń jest ogromna. Mamy dla Was świetne Nietypowe ćwiczenie na mięśnie grzbietu - Compound Row, które w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego znaczy Wiosłowanie Złożone. Jest to komplekosowe połączenie dwóch ćwiczeń: przyciągania uchwyty do brzucha siedząc oraz ściągania drążka do bioder w pozycji stojącej na wyciągu.Początkowo należy skupić się na poprawnej technice i dopięciu mięśniowym, później na dodawaniu ciężaru!!!

 

POZYCJA POCZĄTKOWA:

Ustaw ciężar i wyciąg na odpowiedniej wysokości. Ściągamy uchyt do siebie i przechodzimy do opadu - jak najmocniej wyciągając mięśnie pleców w stronę wyciągu(zdjęcie).  W trakcie wykonywania ćwiczenia pamiętaj o stale napiętym brzuchu i pośladkach, dzięki temu Twoja sylwetka zachowa stabilność.

Wiosłowanie złożone - pozycja wyjściowa

 

POZYCJA KOŃCOWA:

Powtórzenie polega na synchronizacji dwóch ruchów: ściągnięcia uchwytu do brzucha oraz wyprostowania sylwetki. Ściągnięcie uchwytu do brzucha powinno być ruchem dynamicznym. Pamiętaj o mocno ściągniętych łopatkach i wypiętej klatce piersiowej.

Compound Row - Wiosłowanie złożone

 

ZOBACZ TEŻ:

MARTWY CIĄG - TECHNIKA WYKONANIA.

BCAA CZY BIAŁKO PRZED TRENINGIEM?

POMPKI - TYPOWE BŁĘDY

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie