Zadaj pytanie
6 listopada 2014 22:21

Jaki powinien być prawidłowy puls?

Witam

Jaki powinien być prawidłowy puls podczas biegania i ćwiczeniach cardio? mam pulsometr i podczas wykonywania ćwiczeń cardio pokazało mi około 120 ,nie wiem czy taki wynik jest dobry.W strefie 60-70% HRmax podobno najkorzystniej spala się tkankę tłuszczową ale nie wiem jak to obliczyć żebym wiedziała że mam np.60% a nie 50? Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi :)
5891
5
dodał odpowiedź 6 listopada 2014 23:30
Hejka, najpierw musisz obliczyć HRmax (220-wiek=HRmax), liczysz później od tego 70%, jest to odpowiedni puls dla cardio. Pozdro
dodał komentarz 7 listopada 2014 09:25
dzięki za odpowiedź :)
dodał komentarz 16 listopada 2014 08:20
No dobrze a puls dla biegania jaki powinien być? Bo gdy biegam tętno pokazuje prawie przez cały czas 165 i nie da się biegać w taki sposób żeby było niższe.Pozdrawiam
dodał komentarz 19 listopada 2014 00:27
Hejka, 70% hr max, może zmiana maszyny cardio pozwoli Ci zmniejszyć trochę puls. Pozdro
dodał odpowiedź 7 listopada 2014 16:09
Rodzaj treningu tlenowego charakteryzuje się danym procentem maksymalnego tętna(220-(minus) wiek). Trening aerobowy charakteryzuje się około 65% tętna maskymalnego, natomiast trening cardio około 80%. Nie ma wyznacznika spalania tkanki tłuszczowej, ponieważ możesz ten trening traktować jako "podkręcacz metabolizmu" - będziesz spalała duże ilości kalorii po treningu lub jako bezpośredni spalacz kalorii po treningu(bardziej to dotyczy treningu aerobowego. Trening aerobowy powinno się wykonywać do 60 minut, natomiast cardio - do 45 minut. Obie formy są korzystne. Oczywiście jest to tylko dodatek do diety.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie