Zadaj pytanie
30 września 2015 13:37

Czy sok marchewkowy po treningu do pobry pomysł

Sok vital fresh
W 100 ml
Kcal 35
Tłuszcz 0,1
Nasycone 0,01
Węglowodany 8,2
W tym cukry 8,1 i tu mnie zastanawia dlaczego tak dużo
Białko 0,4
Jak to możliwe że tak dużo cukru czy pić czy lepiej nie
Skład sok marchewkowy 100 procent
Pasteryzowany
575
1
dodał odpowiedź 11 października 2015 13:03
Po wysiłku fizycznym można spożywać zarówno cukry proste jak i złożone, a także mieszanki węglowodanów o różnej masie cząsteczkowej. Co istotne nie ma konieczności bazowania na odżywkach, dobrym rozwiązaniem może okazać się również konwencjonalna żywność. Warto pamiętać także, iż rola węglowodanów w promowaniu regeneracji powysiłkowej jest nierzadko przeceniana, zwłaszcza w przypadku treningów o charakterze siłowym, dlatego też nie w przypadku każdego rodzaju obciążeń uzasadnione jest przyjmowanie wysokich dawek cukrów (prostych jak i złożonych) po wysiłku. Kwestię ilościową należy rozpatrywać indywidualnie.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie