Zadaj pytanie

Witamina C w okresie redukcji

"Czytałem kiedyś, że zjadanie witaminy C z tłuszczem w jednym posiłku tworzy niebezpieczne związki z racji nierozpuszczalności witaminy w tłuszczach. Czy to prawda?"
5489
1

To bardziej pewna nadinterpretacja, ponieważ witamina C jest niebezpieczna dla naszego tłuszczu zgromadzonego pod skórą. Mało kto wie, ze tak naprawdę obecność tego antyoksydantu wpływa pozytywnie na procesy zwiększające jego spalanie, jak również na nadbudowę naszych włókien kolagenowych, które odbudowują się na przestrzeni 10-12 miesięcy. Dlatego jeżeli następnym razem będziecie chcieli przeprowadzić redukcję, która nie będzie powodowała zwisających fałdów skóry z brzucha, ud czy innych partii ciała, warto wprowadzić zwiększoną podaż witaminy C, cynku oraz bazę kolagenową, czyli tzw. zupę mocy - bazy rosołowe gotowane na odrobinie octu jabłkowego fermentowanego, z kolagenem z kurzych łapek + szpik z rozbitych kości wołowych.

dodał odpowiedź 3 listopada 2015 15:31
Racja - witamina C rozpuszczalna jest w wodzie, a nie w tłuszczach. Lecz to nie znaczy, że tworzy niebezpieczne związki. Ile razy "zdrowo" mieszamy owoce np z orzechami w owsiance - czyli witaminę C z tłuszczem. Nie przejmuj się tym. A co do samej witaminy to z jedzenia spokojnie można ją uzupełnić nawet na redukcji więc nie opłaca się suplementować jej. Pozdro
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie